En Çok Bitcoin’e Sahip Olan 10 İsim ve Şirket Belli Oldu

Bitcoin Haber

Bitcoin topluluğunun HODLing merakı, bu kripto para birimini 15 yılı aşkın süredir biriktiren yatırımcıları yaratmıştır. 19 Eylül’deki verilere göre, Bitcoin sahiplerinin en çok kimler olduğu güncellenmiştir. En çok Bitcoin’e sahip olanlar; Satoshi Nakamoto, Binance, Grayscale, ABD Hükümeti, Mt. Gox, Bitfinex, Çin Hükümeti, MicroStrategy, Block.one ve Robinhood’tur. Bu 10 isim toplamda 3,48 milyon BTC‘ye sahip olup, bu miktar maksimum arzın %16,5’ine karşılık gelmektedir.

Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin varlıklarının tam miktarını bilmek belki imkansız olabilir ancak Bitcoin’in yaratıcısının yaklaşık 22.000 blok çıkarabildiği öne sürülmektedir. Binance en büyük ikinci Bitcoin varlık sahibi olmasına rağmen, varlıkları çoğunlukla merkezi borsayı kullanan kişilerin varlıklarından oluşmaktadır.

Grayscale’in sahip olduğu Bitcoin’ler çoğunlukla Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) için rezervlerden oluşmaktadır. ABD’nin sahip olduğu Bitcoin varlıkları ise genellikle işletmelere yönelik düzenleyici yaptırımlardan veya bilgisayar korsanlığının sonuçlarından, finansal dolandırıcılık planları ve kara para aklama faaliyetleri gibi suç faaliyetlerinden ele geçirilen varlıklardır.

Mt. Gox’un Bitcoin’leri, Tokyo Mahkemesi’nin kararıyla kilitli durumdadır ve bu kararın çökmüş borsanın alacaklılarına ödeme yapmak için kullanılacağı düşünülmektedir. Ancak ne zaman serbest bırakılacaklarına dair spekülasyonlar devam etmektedir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

SEC’in Kripto Para Şirketlerine Yönelik Tehditleri Artıyor

Sonraki Haber

Kripto Para Birimleri İçin Yeni ETF Başvuruları Artıyor

İlgili Haberler