Gemini Kurucusundan İddialı Açıklama: “Binance’i Geçeceğiz”

İlayda Peker

Gemini borsasının kurucu ortağı Cameron Winklevoss, şirketin hacim olarak mevcut en büyük kripto borsası Binance’i geçmeyi beklediğini belirterek, düzenleyicilerin düzenlenmemiş borsaları giderek daha fazla zorlamasıyla uyum vurgusunun önem kazanacağını dile getirdi.

Gemini ve Binance

Bloomberg tarafından paylaşılan bir habere göre Cameron Winklevoss, Gemini’nin “uzun bir oyun oynadığını” belirterek düzenleyicilerin taleplerine bağlı kalmanın önemini vurguladı ve “Yarıştaki en hızlı kaplumbağa olmaya çalışıyoruz. Uzun oyun zamanla karşılığını verir.” sözlerini kullandı.

Winklevoss’un bu yorumları, Binance‘in İngiltere tarafından gelen ve artan düzenleyici baskıyla karşı karşıya kalmasının hemen sonrasında geldi. Finansal Davranış Otoritesi Binance’e Haziran ayı sonlarında ülkede düzenlenmiş faaliyetler yürütme yetkisi olmadığını söylemişti. Daha sonra birkaç büyük banka müşterilerine kripto para borsaları ile ilgili faaliyetlerin kısıtlandığını açıkladı.

Aynı zamanda Bloomberg, ABD Adalet Bakanlığı, İç Gelir Servisi ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun Binance’in yürüttüğü faaliyetlerin aktif olarak incelediğini de bildirdi.

“Gemini Düzenleyicilerle Birlikte Çalışıyor”

Winklevoss ise Gemini‘nin sektörü temizlemek ve finansal düzenleyicilerin endişelerini gidermek için Bitstamp, Bittrex ve bitFlyer USA ile birlikte çalıştığını belirtti. Firma, 2018’de kötü faaliyetlerin kökünü kazımayı, dolandırıcılık ve manipülasyonu önlemeyi amaçlayan Dijital Emtia Derneği’nin kurulmasına da yardımcı oldu.

Ancak Binance, analitik platformu CoinMarketCap ile kripto işlem hacimlerine hakim olmaya devam ediyor ve Binance‘in günlük spot işlem hacminin Winklevoss ikizlerinin borsasının 100 katından fazla olduğu ifade ediliyor.

Öte yandan Gemini, yol haritasında uyumluluğa öncelik veren tek ABD merkezli borsa değil, Coinbase de bu yılın başlarında halka arzın ortasında denetlenmiş mali tablolar yayınladı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ethereum Önemli Direnci Kıramadı: ETH’da Düşüş Ne Kadar Derinleşebilir?

Sonraki Haber

Popüler Analistten Önemli Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Yorumu!

İlgili Haberler