Belçika Ele Geçirdiği Bitcoin’leri Açık Artırma İle Satacak

İlayda Peker

Belçika federal hükümeti, İrlanda merkezli bir müzayede evi aracılığıyla 110.000 Euro (yaklaşık olarak 125.000 dolar) değerinde Bitcoin ve kripto parayı açık artırma ile satışa çıkarmaya hazırlanıyor.

Açık Artırma ve Bitcoin

Wilsons Auctions yaptığı açıklamada, bu ayın sonunda kripto fonlarının online bir açık artırmasını düzenleyeceğini ve bu etkinliğin rezervasyonsuz olacağını açıkladı. Yani açık artırmada minimum bir teklif olmayacak.

Açık artırma 24 Mart’ta GMT (08:00 EST) öğlen başlayacak. Bunun aynında Bitcoin, Bitcoin Cash ve Bitcoin Gold olmak üzere üç kripto para satışa çıkacak ve küçük lotlarla satılacak. Örneğin, Bitcoin 0.25-1 birimlerinde sunulacak.

Wilsons Auctions’ın varlık kurtarma yöneticisi Mark Woods’a göre, borsalar aracılığıyla kripto para birimi satın almak “riskli ve göz korkutucu bir süreç” olabilir. Woods konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Süreç boyunca rehberlik sunuyoruz, bu da hem kripto para birimi dünyasına yeni gelenlerin hem de deneyimli yatırımcıların düz bir oyun alanına katılabileceği anlamına geliyor.” ifadelerini kullanıyor.

Wilsons, kripto para birimlerini açık artırmaya ilk kez çıkarmıyor. Geçen Eylül ayında, Bitcoin ve diğer kripto paraların satışı yoluyla İngiltere polis kuvvetleri adına 300.000 Euro ( yaklaşık 395.000 dolar) değerinde satış gerçekleşmesine yardımcı oldu. Mart 2019’da ise Wilsons, 315 adet ele geçirilmiş Bitcoin’in açık artırmasını yönetti (o sırada yaklaşık olarak 725.000 dolar değerindeydi.)

Hükümetlerin ele geçirdiği kripto para birimlerinin bu şekilde açık artırma ile ellerinden çıkarılmasını tercih edilebiliyor.

Kaynak: The Block


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Düşüşünün Sebebi PlusToken Mı?

Sonraki Haber
bitcoin teknik

Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi

İlgili Haberler