Bitcoin’de Büyük Düşüş Sinyali: Omuz Baş Omuz Formasyonu Oluşuyor

Bitcoin Haber

Bitcoin‘in geçen hafta 27 bin dolar üzeri kazanımlarını kaybederek, 26 bin dolara gerilediği ve bu durumun büyük bir düşüşün habercisi olduğuna dikkat çekiliyor. Bitcoin’in fiyatında yaşanan değişimlere ilişkin göstergeler, boğa piyasasının beklenenden önce sert bir düşüş yaşanabileceğini işaret ediyor. Geçen hafta 27 bin doların üzerinde tutunamayan Bitcoin, kazanımlarının 26 bin dolara kadar kaybolmasına neden oldu. Bitcoin’in fiyatı, 25 bin dolar desteği ve 26 bin dolar direnci arasında hareket ederken, bu durumun 20 bin dolara kadar düşüş veya 30 bin dolara kadar yükselişle sonuçlanabileceği belirtiliyor.

Bitcoin, haftalık fiyat grafiğinde büyük düşüş sinyali olan Omuz Baş Omuz (OBO) formasyonunun oluşum sürecinde. Bu durum, boğa koşusu başlamadan önce fiyatın daha düşük bir seviyeye gerileyerek dibe vurabileceğini gösteriyor. Fiyatın 22 bin 72 dolardaki boyun çizgisinin altına düşmesi halinde, Bitcoin’in fiyatı 20 bin doların altına çekilebilir.

Kripto para yatırımcısı ve analisti Rekt Capital, Bitcoin’in fiyatının henüz dibe vurmadığını ve bir sonraki boğa piyasasından önce 15 bin 500 dolar civarındaki ana destek seviyesindeki likiditeyi süpürmek için 20 bin doların altına dönebileceğini belirtti. Yatırımcıların 25 bin dolar desteğini dikkatle takip etmeleri gerektiği vurgulanıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Elon Musk Gizlice Dogecoin’i mi Finanse Ediyor?

Sonraki Haber

Kripto Piyasasındaki Düşüşe Meydan Okuyan Dogecoin: Yükseliş Devam Edecek mi?

İlgili Haberler