Binance US, Listelenecek Altcoin’leri Önceden Duyurmaya Başlıyor

Bitcoin Haber

Kripto para borsaları, altcoin listeleme süreçlerini geliştiriyor. Bu süreçte Binance US, Coinbase borsasının yaptığı gibi listelemeyi düşündüğü altcoin’leri önceden duyurma kararı aldı. Coinbase, bu süreci altcoin spekülatif fiyat hareketlerini azaltmak için listeleme akışına eklemişti. Ancak, listeleme yol haritasına eklenen altcoin’lerin fiyatları da artıyor.

Binance US, ilk olarak SUI Coin’i listeleyeceğini duyurdu. Ancak yatırımcıların, yol haritasına eklenen altcoin’lerin borsada kesin olarak listeleneceği kanısına kapılmaması gerekiyor. Coinbase’de listeleme süreci, altcoin’in listeleme yol haritasına eklenmesi, ertesi gün veya o hafta içinde listeleme yapılması, kısa vadede listeleme yapılmazsa listelenme ihtimalinin azalması ve birkaç ay içinde listeleme olmaması durumunda ilgili altcoin’in yol haritasından çıkarılması şeklinde işliyordu.

Binance US, kripto varlık listeleme sürecinde bir güncelleme yaptığını duyurdu. Platforma yeni kripto varlıkların eklenmesini kolaylaştırmak için, listelenmesi düşünülen belirli varlıkları proaktif olarak duyuracak. Bu duyurular, müşteriler ve topluluk için daha şeffaf bir listeleme süreci ve yaklaşan listeler üzerinde daha fazla görünürlük sağlamak amacıyla yapılacak.

Bir listeleme değerlendirilirken, piyasa talebi, öngörülen işlem hacmi ve likidite, ABD’deki düzenleyici durum, topluluk katılım düzeyleri ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli faktörler göz önünde bulunduruluyor. Bu süreçte, yatırımcıların kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmaları, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekiyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Fransız İhtiyati Denetleme ve Çözüm Otoritesi’nin DeFi Sektörüne Yönelik Önerileri

Sonraki Haber

Yükseliş Potansiyeli Olan Altcoinler: Verasity (VRA), Dogecoin (DOGE), Sweatcoin (SWEAT)

İlgili Haberler