SHIB Sahipleri Dikkat! Eylül Ayı Kritik Öneme Sahip!

Fatih Uçar

Bitcoin (BTC) yeniden 19.000 doların altına düştüğü için kripto paralar da yönünü aşağıya çevirdi. SHIB 0.00001194 dolardan alıcı buluyor. Piyasa değerine göre en büyük ikinci meme token olan SHIB, sadece 1 yıldan kısa sürede çok ciddi çalışmalara imza attı. Fiyat düşüyor olsa da SHIB ekosistemi büyüyor. Peki Eylül ayı SHIB için neden önemli?

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu‘nun trend tokeni SHIB fiyatta kayıplar yaşasa da benimsenme noktasında büyüyor. Metaverse gelişmesi, yardımcı tokenlerin listelemeleri ve diğer gelişmeler SHIB’i iyi bir meme token örneğine dönüştürüyor. Nitekim Dogecoin (DOGE) onun izini takip etmeye başladı. Dogechain ile kendi ekosistemini inşa etmeyi hedefleyen DOGE yıllardır ihmal ettiği önemli bir konuya dalıyor. Meme tokenler sadık yatırımcılara sahip ve onları kendi sunduğunuz DeFi, metaverse ve NFT gibi alanlardaki ürünlere yönlendirmek çok daha kolaydır. Dogecoin bunu geç de olsa fark etti.

SHIB son 1 yılda 0.00000516 dolar ile 0.00008845 arasında hareket etti. ATH seviyesini göreli henüz 1 yıl olmadı ve balinaların 0,0000075 dolar seviyesindeki istilasıyla ATH’a giden yola çıktı. Bugün ATH seviyesini önemli ölçüde altında olsa da geliştirdiği yeni projelerle önü en açık meme tokenler arasında yer alıyor.

Eylül Ayında SHIB

Shiba Inu’nun toplam arzı yaklaşık bir katrilyondur. Sürekli olarak arz yakımıyla alakalı haberleri bu sebepten duyuyoruz. 1 trilyonluk arzın kabaca yarısı Vitalik Buterin tarafından yakılmış olsa da halen 500 trilyon civarında bir arz var. Fiyatı baskılayan en önemli etken budur. SHIB fiyatının sadece 1 sıfır atabilmesi için mevcut arzıyla 60 milyar dolar piyasa değerine ulaşması gerekir. Nitekim 960 milyar dolarlık kümülatif piyasa değerinde bu gerçekçi değildir. Bu sebepte arzın azalması şart.

Eylül ayının başından bu yana 300 milyondan fazla Shiba Inu tokeni yakıldı. Sadece 24 saat içinde 35 işlem, memeden ilham alan kripto para biriminin toplam 102.111.340 tokenini yok etti. Bu, Shibburn resmi web sitesine göre yanma oranında %65’lik bir artışı temsil ediyordu. Bununla birlikte, şimdiye kadarki en önemli günlük yakma, 24 saat içinde 455.699 tokenin yakıldığı 31 Ağustos’ta gerçekleşti.

Eylül, Ağustos’a kıyasla daha yüksek düzeyde SHIB yakımına ev sahipliği yapacak gibi görünüyor. lk kaydedilen günde ortalama 23,67 milyon yakım bunun olabileceğini gösteriyor. Günlük bazda bu yakımların dolar karşılığı az gibi gelse de istikrarlı yakımlar birkaç yıl içinde SHIB fiyatını çok başka bir noktaya taşıyabilir. Bu sebepten yatırımcıların Eylül ayında ivmenin devam edip etmediğini izlemelidir.

Ayrıca, yakın tarihli bir tweet’te, balina istatistikleri, SHIB’in ilk 500 ETH balinası tarafından tutulan tokenler arasında 1 numara olduğunu gösteriyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

ChocoDoge: NFT ile Yenilikçi Eğlence

Sonraki Haber

Tayland SEC’i Bu Kripto Para Borsasıyla İlgili Şikayette Bulundu!

İlgili Haberler