Fiyat Artışı İle Büyük Transfer İşlemleri Hız Kazandı

İlayda Peker

19 Mart Perşembe günü Bitcoin 5.000 dolarlık bölgeden artışa geçti ve sergilediği ralli ile beraber 6.000 doların üzerine çıkarak 6.500 dolarlık bölgeye ulaşmayı başardı. Lider kripto para birimi böylesine güçlü bir hareket sergiledikten sonra bazıları daha fazla kayıp görmeden piyasadan çıkmak isterken bazı yatırımcılar da daha uzun vadeli yatırımlar için Bitcoin’lerini borsalardan cüzdanlarına çekmek istemiş gibi görünüyor.

77.325 BTC’lik Transfer

Twitter bot Whale Alert paylaştığı bir gönderi ile oldukça büyük bir Bitcoin işlemi gerçekletiğini tespit etti. Ayrıca aynı şekilde gerçekleşen ve nispeten daha küçük olan Bitcoin translerinin de paylaşımı yapıldı. Ortaya çıkan bilgilere göre, bu Bitcoin transferlerinden ikisi Binance‘den bilinmeyen cüzdanlara yapıldı.

Böylece 77.325 yani yaklaşık olarak 477.007.433 dolarlık BTC, kripto para borsasından taşınmış oldu. Ayrıca Whale Alert’in paylaştığı bilgilere göre 1.000 BTC de bilinmeyen bir cüzdandan OKEx kripto para borsasına gitti.

Bunun yanı sıra U.Today’in haberine göre daha önce de 14.000 BTC yani 78.120.000 dolar on iki işlemle Huobi’den bilinmeyen bir cüzdana aktarılmıştı.

CZ’nin Yorumu

Bunların yanı sıra Binance CEO’su Changpeng Zhao bahsi geçen transfer ile ilgili Twitter üzerinden yorum yaptı. CEO, Whale Alert’i yanlış bilgi paylaşmakla suçladı ve sert bir dille uyardı. Zhao’ya göre borsadan yalnızca 10.000 BTC transferi yapıldı…

Whale Alert ise Zhao’nun bu tepkisini, “Bu çok olağan bir işlem değildi. Bunların tekrar görünmesini önlemek için bazı ayarlamalar yaptık.” ifadelerini kullandı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ripple CEO: “Küresel Ekonomi Belirsiz Sularda Yüzüyor”

Sonraki Haber
Sapien SPN Nedir

Sapien Coin Nedir?

İlgili Haberler