Ünlü Kripto Para Analisti, XRP Coin Davası Hakkında Güncel Uyarıda Bulunuyor

Bitcoin Haber

Kripto para yatırımcıları, düzenleyici baskı altındaki altcoinleri takip etmeli ve özellikle SEC ile XRP Coin arasındaki mücadeleyi dikkate almalıdır. Ripple davasında geçtiğimiz Temmuz ayında SEC tarafından ara temyize götürülen özet karar, ABD mahkemelerinde kabul edilmedi. Beklenen karar Ekim ayına ertelendi.

XRP Coin fiyatı, olumlu haberlere rağmen beklenen artışı göstermedi. Ripple davasını yakından takip eden Jeremy Hogan, SEC davasının ilerleyişine dair üç olası senaryo öneriyor. İlk senaryo, SEC’in davayı Nisan ayında sürdürmesi ve temyiz başvurusunun 2025’e kadar yapılamaması durumu. Bu durumda, temyiz kararının muhtemelen 2026’ya kadar çıkmayacağı ve SEC’in temyizde kazansa bile davanın büyük olasılıkla daha fazla dava için Yargıç Torres’e geri gönderileceği belirtiliyor.

İkinci senaryo, SEC’in bireysel davalılara karşı davayı sonuçlandırıp Ripple’a karşı bir Nihai Karar alması ve ardından temyize gitmesi durumu. Hogan bu ihtimali düşük görüyor. Bu durumda, SEC’in temyiz mahkemesine daha hızlı ulaşabileceği, kaynak tasarrufu sağlayabileceği ve davanın 2026 yılına kadar sürebileceği belirtiliyor.

Son senaryo ise SEC’in Ripple ve bireysel davalılara karşı tüm davaları kapatması. Bu durum, bir uzlaşma konferansında gerçekleşebilir ancak SEC’in uzlaşma konusunda isteksiz olduğu belirtiliyor. Bu üç senaryo, kripto para yatırımcılarının Ripple davasını takip ederken göz önünde bulundurması gereken olası durumları temsil ediyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin ve Meme Coinlerin Güncel Piyasa Durumu ve Fiyat Analizi

Sonraki Haber

FTX’in Kurucu Ortağından Şok Sigorta Fonu İtirafı

İlgili Haberler