Bitcoin Madencilik Firmaları Hut 8 ve US Bitcoin Birleşiyor

Bitcoin Haber

Bitcoin madencilik firması Hut 8, British Columbia Yüksek Mahkemesi’nin onayının ardından US Bitcoin ile birleşme planlarını tamamlıyor. Bu birleşme, her iki şirketin Amerika Birleşik Devletleri’nde halka açık bir şirket haline gelmesini sağlayacak ve yeni oluşum “New Hut” olarak adlandırılacak. Sadece ekonomik bir değişim değil, teknik kapasiteyi de artıracak olan bu birleşme, altı farklı Bitcoin madencilik ve veri merkezi tesisinde 825 megavatlık bir kapasite artışı getirecek.

2023 yılı sonunda gerçekleşmesi planlanan birleşme, Hut 8 ve USBTC’nin Amerika Birleşik Devletleri merkezli halka açık bir şirket haline gelmesini sağlayacak. Birleşme tamamlandıktan sonra şirket, Hut 8 Corporation ya da New Hut adını alacak.

Anlaşmanın tamamlanması için USBTC hissedarlarının onayı da dahil olmak üzere bir dizi onaya tabi olacak. Hut 8, New Hut’ın kurulmasını onaylayan nihai işlemin 2023 yılı sonundan önce gerçekleşmesini bekliyor.

New Hut, birleşme sonrasında hisselerini Nasdaq ve Toronto borsalarında listelemeyi ve $HUT kodu altında işlem görmeyi planlıyor. Hut 8, kısa süre önce Ontario’daki North Bay tesisinden yaklaşık 6.400 ASIC madencilik teçhizatını ABD’nin Teksas eyaletine taşıdı.

Digital Currency Group’un kurumsal madencilik ve staking iştiraki Foundry Digital, Ağustos 2023’te Hut 8 ile resmi bir ortaklık kurduğunu açıkladı. Anlaşma kapsamında Hut 8, Ontario merkezli veri merkezini kullanarak Foundry için bir dizi iş teklifini destekleyecek.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ABD’den Kripto Para Listelemelerine Yeni Kurallar

Sonraki Haber

Bitcoin Neden Yükseliyor? Kripto Dünyasındaki Yükselişin Ardındaki Etkenler

İlgili Haberler