Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 18/11/2020

Metin Alaca

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP son birkaç günü oldukça hareketli geçirdi ve hala da geçirmeye devam ediyor. 0,23 dolar seviyelerinden bir anda 0,27 dolar ile 0,30 dolar noktalarına kadar çıkmayı başaran XRP, önümüzdeki günlerde 0,33 dolar direnç noktasını test edebilir gibi gözüküyor.

Ripple Yorumları

XRP, iki aydan sonra ilk defa 0,30 dolara çıktı ve burada direnç ile karşılaşması oldukça normal olarak yorumlanmakta. Ancak hem Ripple cephesinden gelen olumlu haberler, hem de XRP fiyatının olumlu şekilde yükselmeye devam edip direnç noktalarını kırması uzun vadede bu hareketin devam edeceğini gösteriyor.

ripple

4 saatlik grafiğe bakıldığında TD Sequential indikatörünün 0,30 dolarda satış sinyali verdiği ancak 0,27 dolardan sonra yeniden yüzünü yükselişe çevireceği görülüyor. Son satış sinyali aynı zamanda RSI indikatörünün verdiği aşırı alım uyarısı ile de eşleşmekte ve kısa vadede böyle bir düşüş oldukça normal bir hamle olarak görülüyor.

XRP/USD Grafiği

Mevcut satıl sinyalinin ve düşüşün bozulması için ise 50 SMA noktasına yani 0,268 dolar seviyesine kadar düşüş gerekiyor. Kripto para piyasası bu yazının kaleme alındığı an itibariyle genel bir düşüş yaşamakta ve XRP/USD işlem çifti de son 24 saat içerisinde %5 geriledi. Bu düşüş tahmin edileceği gibi önemli bir yükseliş öncesindeki konsolidasyon hamlesi olarak görülüyor.

Eğer XRP/USD fiyatı 0,268 dolar noktasından tepki alıp yükselişe geçerse, her şey yatırımcıların istediği gibi ilerleyebilir ve yeni bir yıllık rekor görülebilir. Olası bir altcoin boğa sezonunda ise en çok yükselecek kripto paraların XRP ve Ethereum odluğu tahmin ediliyor. XRP eğer önündeki 0,30 dolar direncini kırabilirse gerçekten önemli bir yükseliş trendine başlayabilir.

XRP Yeniden 1 Doları Görecek mi?

XRP/USD işlem çiftinin gerçek bir ralliye başlaması için ise yıllık direnç olan 0,47 doların da üstüne çıkması gerekiyor. Bunun devamında XRP’nin öncelikle 0,66 dolara, bunun devamında 0,80 dolara ve son olarak 1 dolar noktasına kadar yükselmesi bekleniyor. Tabii ki bu senaryo 2017 yılındakine benzer bir boğa rallisinde görülebilir.

Eğer ralli erken biterse XRP fiyatının yeniden 0,23 dolar desteğine kadar gerilemesi bir hayli olası gözüküyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
21
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Popüler Token 1 Saatte 4.000 Dolar Birden Arttı!

Sonraki Haber

Efsanevi Yatırımcı Ethereum’u (ETH) Övgü Yağmuruna Tuttu!

İlgili Haberler