XRP Fiyatında Son durum: SEC Davası Ripple’ı Nasıl Etkiliyor?

İlayda Peker

XRP fiyatı, 8 Şubat’ta yerel bir zirve oluşturduğundan bu yana geri çekilme yaşıyor. Son düşüş, Bitcoin‘in son düzeltmesine verilen bir yanıt gibi görünüyor. İleriye dönük olarak analistlere göre Ripple’ın yukarı yönlü alanı sınırlı görünüyor ve bu da altcoinin daha da düşebileceğini gösteriyor.

XRP Fiyatında Son Durum

XRP son 24 saat içinde tüm piyasa ile birlikte düşüş yaşadı ve yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,79 dolar bandında işlem görüyor. XRP’nin üzerindeki baskı hem SEC davası hem piyasadaki genel düşüş ile birlikte artıyor gibi görünüyor. 4 saatlik grafiklere bakıldığında nispete stabil ilerleyen XRP, 9 Şubat’ta 0,91 dolara kadar yükselmişti.

Bunlara ek olarak XRP fiyatı şu anda 0,746 dolar destek seviyesinin üzerinde seyrediyor ve 0,818 dolarlık direnç bariyerinin yeniden test edilmesi için hamle yapmaya çalışıyor. Analistlere göre, bu seviyede karışılacak bir reddedilme XRP’nin dik bir düşüş yaşamasına sebep olabilir.

XRP’de Yükseliş İhtimali

Analistlere göre XRP eğer, 0,75 dolarlık desteği kaybetmez ve 0,81 dolarlık direnci kırabilirse 0,85 dolar doğru artış başlayabilir. Bu seviye üzerinde ise ilk güçlü direncin 0,91 dolar olduğu düşünülüyor.

XRP, SEC davası sebebiyle 2021 yılında yaşanan ralliye rağmen 2018 yılında görülen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,84 doları kıramamıştı. XRP 2021’deki ralli sırasında 1,9 dolara kadar yükselmeyi başardı.

Ancak XRP fiyatında 2020 Aralık ayında SEC’in davayı açmasından hemen sonra 0,17 dolara kadar düşüş oldu. dolayısıyla analistler aslında XRP’nin iyi bir toparlanma yaşadığını da düşünüyor. Bunun yanında SEC davasının içinde bulunduğumuz yıl içinde sonuçlanması bekleniyor ve dava baskısının ortadan kalkmasından sonra XRP fiyatının yukarı yönlü ciddi bir hamle yapabileceği de düşünülüyor.Total
9
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

The Sandbox Fiyatı: Metaverse Coin’lerde Son Durum!

Sonraki Haber

OpenSea İşlem Hacmi Yeni Bir Rekor Kırabilecek Mi?

İlgili Haberler