“Ünlü Analistten Bitcoin ve Altcoin’ler Hakkında Düşüş Uyarısı”

Bitcoin Haber

Kripto para analisti ve stratejisti Benjamin Cowen, Bitcoin’in (BTC) son fiyat hareketiyle zirveye ulaşmış olabileceğine dair işaretler olduğunu iddia ederek, BTC ve kripto para piyasasının geri kalanı için düşüş uyarısı yaptı. Cowen, Bitcoin’in mevcut seviyelerden en az yüzde 8 oranında düşebileceğini ve bunun altcoin’leri olumsuz etkileyebileceğini belirtti. Altcoin piyasasının, Bitcoin oldukça riskli olduğunda zar zor ayakta kalma eğilimi gösterdiğini ifade etti.

Cowen, Bitcoin’in fiyatının ne kadar düşebileceği konusunda da yorumda bulundu. Altcoin piyasasında likiditenin azalması ve Bitcoin’in gerçekten düşmeye başlaması durumunda fiyatın ne kadar aşağı gidebileceği konusunda endişelerini dile getirdi. İlk hedefin 23 bin dolar civarında olabileceğini düşündüğünü ifade etti.

Eğer Bitcoin, 2019’daki senaryoyu tekrarlar ve önümüzdeki birkaç gün içinde bu dip seviyelerden yukarı yönlü bir hareket başlarsa, o zaman yeniden yükseliş görebiliriz, dedi. Bitcoin, yazının yazıldığı sırada son 24 saatte yüzde 0,88 düşüşle 26 bin 821 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Altcoin’ler konusuna değinen Cowen, Ethereum’un (ETH) son 24 saatte yüzde 0,17 yükselişle bin 560 dolardan işlem gördüğünü belirtirken, en büyük 25 altcoin listesinde yer alan Toncoin (TON), Bitcoin Cash (BCH), Chainlink (LINK) ve Monero (XMR) dışındaki diğer tüm altcoin’lerin yüzde 1’i bulan ve hatta aşan oranlarda değer kaybettiğini ifade etti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ekim Ayı Seçimleri: Arbitrum (ARB), Mask Network (MASK) ve Tradecurve Markets (TCRV) 

Sonraki Haber

Kripto Para Balinalarının XRP Transferleri Piyasada Endişe Yarattı

İlgili Haberler