Chainlink Fiyat Artışı ve Real World Assets İle Yeni Dönem

Bitcoin Haber

Chainlink (LINK) fiyatı, geçtiğimiz hafta yüzde 17’luk bir artış göstererek 19 Eylül’de 7 dolara yaklaştı. Bu artışın, Real World Assets (RWA) sektörünün son dönemdeki yükselişi ile ilişkili olduğu düşünülüyor. Zincir içi analizler, bu durumun Chainlink fiyatında uzun vadeli bir yükselişe yol açıp açmayacağını araştırıyor.

Bu hafta Chainlink’in yüzde 17’lik fiyat artışının, RWA sektörüne olan ilginin artmasından kaynaklandığı düşünülüyor. RWA projeleri genellikle, çevrimdışı verileri Blockchain ağlarına entegre etmek için fiyat akışlarını ve Oracle altyapısını kullanır. RWA sektörünün toplam değeri ise yakın zamanda 3,1 milyar dolara ulaştı.

RWA projelerinin ilgi ve değer açısından büyümesi ile birlikte, Chainlink son dönemde önemli bir yeni kullanıcı akışı yaşadı. Santiment’in verilerine göre, Chainlink 17 Eylül’de 865 yeni cüzdan adresi kaydetti. Bu rakamlar, Chainlink’in ağ büyümesinde son dönemde görülen en yüksek değerleri aşıyor.

Network Growth, Blockchain ağına katılan yeni kullanıcıların sayısını tahmin etmek için günlük olarak oluşturulan cüzdan adreslerini takip eder. Genellikle, fiyat yükselişi sırasında ağ büyümesindeki artış, bu yükselişin sadece spekülatif ticaret aktivitesinden değil, diğer faktörlerden de kaynaklandığını gösterir.

10 Eylül civarında yeni kullanıcıların Chainlink ekosistemine katılmaya başladığı görülmektedir. RWA sektörünün tüm zamanların en yüksek değerine ulaştığı bu dönemde, Chainlink’in temel hizmetlerinin RWA projelerinin işlevselliği için hayati öneme sahip olduğu göz önünde bulundurulduğunda, Chainlink ağının büyümesi sektörün talepleri doğrultusunda devam edecektir. Bu durum, Chainlink fiyatında daha da bir artışa neden olabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BlackRock, Fed Toplantısı Öncesi Beklentilerini Açıkladı

Sonraki Haber

Bitcoin Madencilik Hisseleri Bitcoin’den Daha Mı Karlı? İşte Haftalık Performans Sonuçları

İlgili Haberler