Tether, Tron Ağı İçin 1 Milyar Dolarlık USDT Token Sağlıyor

Bitcoin Haber

Blockchain veri analistleri, Tether‘in Tron ağı için 1 milyar dolar değerinde USDT token sağlayacağını belirtti. Bu miktarın Tron ağına güncelleme için teminat olarak kullanılacağı düşünülürken, Tether Baş Teknoloji Sorumlusu Paolo Ardoino, bunun gerçek bir transfer olmayıp, yalnızca bir yetkilendirme olduğunu belirtti. Ardoino’ya göre, bu miktar Tron ağından gelecek çekim talepleri ve zincir için takaslar için teminat olarak gösterilecek.

Tether tarafından yapılan resmi açıklama da Ardoino’nun ifadelerini doğruladı ve yetkilendirilmiş ancak ihraç edilmemiş USDT oluşturarak güvenlik tehditlerine karşı koruma sağlandığı belirtildi.

Tron ağına ihraç edilen USDT miktarı 2023 yılında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ağ dolaşımında 42,8 milyar USDT bulunurken, Ethereum ekosisteminde bu sayı yaklaşık 39 milyar USDT oldu. Tether’in piyasa değeri 83 milyar doları aştı ve bu verilerle USDT, piyasa değerine göre ABD dolarına sabitlenmiş lider stablecoin olmaya devam etti.

Circle’ın stablecoin’i USDC’nin piyasa değeri ise 2023 başında 50 milyar dolardan, son dönemlerde 26 milyar dolara düştü.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance Borsasındaki Yeni Altcoin WLD, Yükseliş Trendine Girdi

Sonraki Haber

Nomura Grubu’nun Dijital Varlık Yan Kuruluşu Bitcoin Fonu Başlattı

İlgili Haberler