Warren Buffet Dalga Geçti: “Kripto Para Çıkarabilirim!”

İlayda Peker

Berkshire Hathaway’in başkanı ve CEO’su Warren Buffett, hiçbir zaman kripto para birimlerinin en büyük hayranı olmadı. Ancak TRON CEO’su Justin Sun ile uzun zamandır beklenen 4.57 milyon dolarlık öğle yemeğini yedikten sonra kendi kripto para birimini piyasaya sürebileceğini dile getirdi.

Paraya Karşı Savaş

Buffet konuyla ilgili CNBC’ye yaptığı açıklamalarda, “Paraya karşı bir savaş başlatabilirim. Belki bir kripto para birimi oluşturacağım ve sadece 21 milyon ile sınırlı olacağını söyleyeceğim.Benden bu para biriminin küçük bir parçasını alabilirsiniz ve ben öldükten sonra buna sahip olabilirsiniz. Ama başka birine devretmekten başka birşey yapamazsınız.”   ifadelerini kullandı.

Ancak Buffet’ın açıklamalarından da anlaşılacağı gibi büyük yatırımcı bu konuda ciddi değildi. Ayrıca Buffet, Sun’ın kripto para birimleri hakkında fikrini değiştiremediğini ifade etti. Dolayısıyla Buffet hala kripto paralar hakkında olumsuz bir bakış açısına sahip…

Bunun yanı sıra Sun yemek sonrasında yaptığı açıklamalarda Buffet’a bir miktar Bitcoin verdiğini ifade etmişti. Ama Buffet yaptığı son açıklamada bunun tam tersini dile getirdi ve herhangi bir şekilde Bitcoin’i olmadığını belirtti.

“Kriptoların Bir Amacı Yok”

Tron CEO’sunun bu yemekle amaçladığı şey geleneksel piyasanın en büyük isimlerinden olan Buffet’ı kripto para birimlerinin faydaları hakkında olumlu düşünmeye sevk etmekti. Sun bu yemek için ödediği miktarla adeta dudak uçuklatmıştı.

Ancak bu öğle yemeğinin hemen ardından Sun’ın açıklamalarının aksine Buffet’ın fikri değişmiş gibi görünmüyor ve hala kripto paraların bir amaca hizmet etmediğini düşünüyor.

Bunların yanında Buffet’ın Blockchain teknolojisinin potansiyeli hakkında olumlu görüşlere sahip olduğu biliniyor.

Ancak Buffet CNBC’de yaptığı açıklamalarda, “Hiç Bitcoin’im yok, hiç kripto param yok, bunu asla yapmayacağım.” ifadelerini kullandı. Dolayısıyla Buffet’ın görüşüşünün değişmeyeceği kanısına varmak çok da yanlış olmaz…Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kripto Paralar ve Blockchain The Simpsons’ta

Sonraki Haber

YouTube Yine Kripto İçerik Üreticilerinin Önüne Set Çekti!

İlgili Haberler