Tether, USDT Rezerv Fazlasında Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Raporladı 

Bitcoin Haber

Dünyanın önde gelen stablecoin ihraççısı Tether, fazla rezervlerinin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını iddia ediyor. 

Tether Şeffaflık için Çalışıyor 

Tether, 10 Mayıs’ta yayınlanan ilk üç aylık güvence raporunda, fazla rezervlerde bir artış olduğunu ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,44 milyar dolara ulaştığını bildirdi. Ayrıca, bu rakam 2023’ün ilk çeyreği için 1,48 milyar dolarlık bir artışa işaret ediyor. 

Ayrıca, Tether’in Konsolide Rezerv Raporu, çeyrek sonunda toplam 81,8 milyar dolarlık konsolide varlığa sahip olduğunu iddia etti. 

Ayrıca, rezervlerinin çoğunluğu ABD Hazine Bonolarına yatırılmıştır. Firma, bankalara olan maruziyetini azalttığını da sözlerine ekledi: 

Ayrıca, bir likidite kaynağı olarak saf banka mevduatlarına olan bağımlılığını azaltmak ve bunun yerine gerekli likiditeyi koruyarak kullanıcıları için daha yüksek koruma standartları sağlamak için ek bir önlem olarak Repo piyasasından yararlanmak için adımlar atmaya çalışmaktadır.

Tether’in rezervlerinin “son derece likit kaldığı” belirtildi. Yatırımlarının çoğunluğu nakit, nakit benzerleri ve %85’i “diğer kısa vadeli mevduatlarda” tutuluyor. 

Ayrıca, firma teminatlı kredilere olan maruziyetini de %8,7’den %6,5’e düşürdü. Altın ve Bitcoin’in toplam rezervlerin sırasıyla yaklaşık %4 ve %2’sini temsil ettiğini de ekledi. Rapora göre, tüm yeni token ihraçları ABD Hazine bonolarına yatırıldı veya gecelik Repo’ya yerleştirildi. 

Tether CTO’su Paolo Ardoino şu yorumu yaptı; 

Portföyümüzdeki tüm varlıkların riske göre ayarlanmış getirisini sürekli olarak izlemeye devam ediyoruz ve normal, devam eden risk yönetimi süreçlerimizin bir parçası olarak genel ekonomik ortam değiştikçe ve piyasa döngüsü ilerledikçe daha fazla değişiklik yapmayı bekliyoruz.

Bu arada Circle CEO’su Jeremy Allaire, firmanın USDC rezervlerini ayarladığını bildirdi. Potansiyel ABD borç temerrüdüne maruz kalmaktan kaçınmak amacıyla Circle’ın kısa vadeli ABD Hazine tahvillerine geçtiğini de söyledi. 

ABD hükümetinin borçlarını ödeme kabiliyetinin potansiyel bir ihlali yoluyla risk taşımak istemiyoruz.

USDT Pazar Payı Artıyor 

Ayrıca, Tether’in pazar payı, bu yazının yazıldığı sırada 82 milyar USDT‘lik dolaşım arzı ile %62’ye yükselmiştir. 

Üstelik yılın başından bu yana USDT piyasa değeri %24 oranında artarken rakipleri geriledi. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

DigiToads’un (TOADS), Chainlink (LINK) ve Stacks (STX) Yorumları! 

Sonraki Haber

Ethereum Doğrulayıcıları Meme Coin’ler Sayesinde 46 Milyon Dolar Kazandı 

İlgili Haberler