Solana Coin’de Kritik Gelişmeler ve Eylül Ayı Tahminleri

Bitcoin Haber

Hızlı işlem onayları ve düşük ücretlerle popüler olan Solana ağı, kurumsal yatırımcıların çekilmesiyle ciddi TVL düşüşü yaşadı. SOL Coin fiyatı 8 dolara kadar düştü. 2023 yılındaki genel piyasa rallisinde yeniden canlanma belirtileri gösteren Solana, önemli bir sınavla karşı karşıya.

20 dolarlık psikolojik destek seviyesi kaybedildi. Fiyat şu anda yaklaşık 19,5 dolar civarında. BTC fiyatının 26.000 dolar altında devam eden kapanışlarıyla SOL Coin boğalarının güçlü durup duramayacağı merak ediliyor. Günlük grafikte 18,3 dolar ile 19,5 dolar arası önemli bir yükseliş emir bloğu alanıdır.

Eğer bu bölgede talep öncekilerdeki gibi artarsa SOL Coin fiyatının 22 ile 22,5 dolar arasındaki bölgeye yükseldiğini görebiliriz. Tersine senaryoda satıcılar onu %23,6 Fib seviyesine (17,4 dolar) itebilir. Sonrasında 15,6 ve 16,65 dolar seviyeleri bulunuyor. RSI indeksi son birkaç gün içinde 50’nin altında salınarak eşit alım ve satış baskısı gösteriyor.

Gerçek zamanlı emir takip platformu Mobchart’a göre 18 ve 19 dolar bölgesinde alıcılar şimdilik güçlü kalmaya devam ediyor. Binance Borsası’nda bu seviyelerde büyük alım limit emirleri verildi. BTC eğer kötü bir sürpriz yapmazsa fiyatın bu bölgeden sıçradığını da görebiliriz. Satış tarafında 4 saatlik zaman diliminde 22 dolar bölgesinde güçlü bir satış duvarı var.

Eğer BTC 26.000 dolar üzerinde kalabilirse, 20,2 dolar engelinin ardından 22 ve 23,75 dolar seviyeleri hedeflenebilir. Sonrasında birçok kez ret yaşanan 27 dolar bölgesi test edilebilir. SOL Coin için FTX çöküşünden bu yana en kritik direnç bölgesi 27 dolarda bulunuyor. Eğer yeniden 50 dolar üzeri bir fiyat göreceksek önemli direnç alanının kalıcı biçimde geri alınması gerekiyor. Bitcoin hali hazırda ciddi bir toparlanma emaresi göstermiyor. Kripto paraların kümülatif hacmi de zayıf ve Glassnode haberinin etkisinin bu kadar erken kaybolması şaşırtıcı oldu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP Coin ve Ripple Davası Hakkında Son Gelişmeler ve Beklentiler

Sonraki Haber

Eylül Ayı Kripto Para Piyasaları ve XRP Coin Değerlendirmesi

İlgili Haberler