Analist Açıkladı: Bitcoin Yeniden 12.000 Doları Görecek Mi?

Analist Açıkladı: Bitcoin Yeniden 12.000 Doları Görecek Mi?

Bitcoin geçtiğimiz hafta 12.000 doları görse de buradaki ağır satış baskısı nedeniyle 10.000 dolar seviyesine kadar gerilemek zorunda kaldı. Bunun devamında tekrar yükselişe geçmeyi başaran BTC, bu haftanın başlarında ise 12.000 dolara yakın noktalara ulaştı. Lider kripto para biriminin 10.500 dolara olan düşüşü bu yükselişin fırsat olarak görülmesini sağladı.

Bitcoin ağına bakıldığında da yatırımcıların fırsat alımı yaptığı ve çok daha hızlı bir şekilde 12.000 dolara doğru yükseliş yaşandığı görülüyor. Bitcoin ağındaki aktif adres sayılarında ve yeni açılan cüzdan adreslerinde görülen artış, ilerleyen günlerdeki yükselişin bir parçası olabilir. Önde gelen kripto para analistlerinden birisi ise direkt olarak teknik analize bakarak kendi yorumunu açıkladı.

Bitcoin 12.000 Doları Yeniden Görebilir

Josh Rager, kısa vadede 12.000 doların yeniden görüleceğini ancak burada tutunma olmayacağını belirtti. Bitcoin 12.000 doları görse de yeniden volatil anların geleceğini ifade eden analist, bunun artan cüzdan sayısına rağmen balinalardan kaynaklı olabileceğini vurguladı. Gerçekten de Santiment tarafından da yayınlanan aktif cüzdan adresleri sayısına bakıldığında yeni açılan cüzdanların 3 Ağustos tarihinde 1,03 milyon olduğu görülüyor.

Analist ise aynı 2 Ağustos tarihinde yaşanan Bitcoin fiyat düşüşü gibi bunun da balinaların müdahalesi ile düşeceğini belirtti.

Bitcoin‘in 12.000 doların üzerinde tutunmayı başarması ise yatırımcıların bakış açısını değiştirebilir.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


YORUMLAR YAZ
  • Yılmaz2 ay önce
  • 1000 takipçisi olan hemen analist oluyor sizin için. Analist olmak için hiç mi kriter yok. haber yapmak için yazıp duruyorsunuz.