Binance’te Sistem Arızası Oldu, İşler Karıştı

İlayda Peker

Bugün kripto para borsası Binance’te beklenmeyen bir sistem bakımı gerçekleşti. Borsa yaptığı resmi bir açıklama ile “geçici sistem bakımı” sebebiyle tüm işlemlerin askıya alındığını kullanıcılarıyla paylaştı.

Binance’teki Sistemi Bakımı

Binance CEO’su Changpeng Zhao, sistem bakımının borsada yer alan fonlarla herhangi bir ilgisi olmadığını ve fonların güvende olduğunu açıkladı. Zhao yaptığı farklı bir açıklama ile sistem bakımının “Message Broker sorunu” nedeniyle gerçekleştiğini ifade etti.

Kısa bir süre devam eden sistem bakımının ardından sistemin açıldığı ve sorunların çözüldüğü ifade edildi.

Bu süreç içinde kullanıcılar özellikle bir hack girişimi olabileceği korkusuyla endişeye kapıldı. Ancak herhangi bir güvenlik sorunun olmadığı ortaya çıktı.

CEO’ların Savaşı

Bu sistem arızasının ardından OKEx CEO’su Jay Hao, CZ’ye teknik olarak yardım çağrısında bulundu ve gerekirse yardım edebileceklerini dile getirdi. Hao paylaştığı tweet’te, “Kafka’nın bir işletim sistemi için yeterli olmadığını, bunun da broker sorununu her zaman ortaya çıkacağını” ifade etti.

Ancak Binance’in karşılaştığı sorun kısa süre içinde çözüldü ve kullanıcılara bu sürede oluşan emirleri iptal etmeleri için bir süre tanındı.

Öte yandan CZ, OKEx CEO’suna herhangi bir cevap vermedi. Bunun yerine Zhao, Jay Hao’u engellemeyi tercih etti. Hao ise bunun üzerine Twitter üzerinden “Yardımım hemen geri çevrildi.” açıklamasını yaptı.

Şu an için bir Kafka sorunun mu Binance’teki sistem arızasına sorun olduğu belli değil. Bunu yanında OKEx CEO’sunun gerçekten yardım etmek amacıyla mı yazdığına yoksa kendi borsasının reklamını yapmak için mi böyle bir paylaşım yaptığına dair herhangi bir gösterge yok.

Kaynak: Bitcoinist


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Fed’in Faiz İndirimi Sonrasında Kriptolar Nasıl Bir Yol İzleyecek?

Sonraki Haber
Gauntlet Projesi Nedir

Gauntlet Coin Nedir?

İlgili Haberler