Santiment’ten Bitcoin ve Altcoin Analizi: Dolar Endeksi ve Memecoin’lerin Durumu

Bitcoin Haber

Kripto analiz platformu Santiment, ABD Dolar Endeksi’nin (DXY) hareketlerinin Bitcoin‘in (BTC) sert yükselişini etkileyebileceğini belirtti. DXY’nin son 10 ayın en yüksek seviyesine ulaştığını ve bu durumun kripto para piyasası ve S&P 500 hisse senedi endeksi üzerinde düşüşe neden olduğunu kaydetti. Bitcoin’in ise son iki hafta boyunca bu durumdan etkilenmeden istikrarını koruduğunu ifade etti.

DXY’nin sakinleşmesi durumunda Bitcoin’de bir kırılma yaşanabileceğine dikkat çeken Santiment, DXY’nin 105,7 seviyesinde olduğu ve Bitcoin’in 27 bin 51 dolardan işlem gördüğü bir dönemde bu değerlendirmeyi yaptı. DXY’nin 27 Eylül’de 106,839 ile son 10 ayın en yüksek seviyesine ulaştığını ve o zamandan bu yana geri çekilme belirtileri gösterdiğini belirtti.

Öte yandan, Santiment DeFi projesi Maker Protokolü’nün yerel varlığı MKR’nin son 16 ayın en yüksek seviyesine ulaştığına dikkat çekti. MKR’nin iki haftadan kısa sürede %40 üzerinde bir artış göstermesi üzerine, yatırımcılara geçici bir tepe noktasına ulaşılmış olabileceği uyarısında bulundu.

Ayrıca Santiment, memecoin’ler hakkında da değerlendirme yaptı. Dogecoin (DOGE) gibi memecoin’lerin, kripto para piyasasının Temmuz ayındaki yerel zirvesinden bu yana düşüş trendinde olduğunu ve genel yatırımcı ilgisinin azaldığını belirtti. Özellikle DOGE’nin 2020’den bu yana en düşük yatırımcı ilgi oranına sahip olduğunu ifade etti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Fed’in Faiz Artışı Ethereum’un Stake Modelini Etkileyebilir Mi?

Sonraki Haber

Bitcoin ve Ethereum’un Yükselen Sharpe Oranları, Kripto Para Piyasasına Yeni Yatırımcılar Çekebilir

İlgili Haberler