Bankacılık Krizi Yeni Yatırımcıları Bitcoin’e Mi Çekiyor?

Bitcoin Haber

Yaygın olarak takip edilen bir kripto stratejisti, ABD bankacılık krizinin Bitcoin (BTC) ile ilgilenen yatırımcılar için en iyi reklamlardan biri olduğunu söylüyor.

Bankacılık Krizi

Crypto Banter’a verdiği yeni bir röportajda, InvestAnswers’ın anonim sunucusu, insanların bankacılık çöküşünden korktukları için Bitcoin’e fiat para birimleri yatırdığına inandığını söylüyor.

Bankacılık krizinin tetiklediği 2008’deki Büyük Durgunluğu yaşayanların, Bitcoin‘i servetlerini yatırmak için daha güvenli bir yer olarak gördüklerini söylüyor:

Bence olan şey, Bitcoin’e gelen insanlar var. Tek bildikleri Bitcoin. Kriptoyu bilmiyorlar. Ancak itibari paraları için korkuyorlar, bu nedenle önce Bitcoin alıyorlar. Burada gördüğünüz şey bu. En uzun süredir Bitcoin’de olan insanlar var. Eğer 2008-2009’daki büyük finansal krizi yaşayamayacak kadar genç olsalardı, ne olduğunu bilmiyorlardı.  Bitcoin’in ne olduğunu bilen insanlar 2008’deki büyük finansal krizden bu yana en iyi reklamı yaptılar. Benim görüşüm bu. Ve bence insanlar akın akın geliyor. Dün tam da bunu yansıtan telefonlar aldım, yeni alıcılar. Çok az bulunuyor ve borsalarda fazla bir şey yok.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin, Amerikan bankalarının iflas etmesiyle kayda değer bir yükseliş yaşadı ve geçen hafta 19.000 $ seviyesine indikten sonra 14 Mart’ta 26.000 $ seviyesini aştı. Yazının kaleme alındığı sırada 24.800 dolar üzerinde işlem görüyor. Yaşanan düşüşlere rağmen BTC’nin son 1 hafta içinde yaklaşık olarak yüzde 14 artış kaydetmiş olması ile dikkatleri çekiyor.

Buna ek olarak analistler ve uzman isimler BTC konusunda hala bir boğa piyasasının tam olarak başlamadığını ve açıklamalar doğrultusunda BTC fiyatında inişler ve çıkışlar olabileceğini ifade ediyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Yeni ChatGPT ‘GPT-4’ Modeli Yapay Zeka Tokenlarında Büyük Artışa Yol Açtı

Sonraki Haber

Bitcoin’de Son Durum: Ayılar Yeniden Kontrolü Ele Alabilir Mi?

İlgili Haberler