Kripto Piyasasındaki Düşüşe Meydan Okuyan Dogecoin: Yükseliş Devam Edecek mi?

Bitcoin Haber

Kripto para piyasası genel olarak düşüş yönünde hareket ederken, Dogecoin yükselişini sürdürmeye devam etti. Lider kripto para birimi Bitcoin‘in 25.700 dolar seviyelerine kadar gerilemesi piyasada düşüşe neden oldu. Ethereum ve diğer piyasa değeri yüksek altcoinler değer kayıplarına hız kazandırdı. Ancak Dogecoin, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %1,3’ün üzerinde bir değer artışı kaydetti.

Bitcoin, son 24 saatte %1 değer kaybı yaşayarak 25.700 dolar seviyelerine geriledi. Ethereum ise değer kayıplarıyla birlikte 1620 dolar seviyelerinin altına indi. Toplam piyasa değeri ise 1,04 trilyon dolar seviyelerine geri çekildi.

Kripto para piyasasındaki düşüşe rağmen, Dogecoin yükselişini sürdürdü ve son 24 saatlik zaman diliminde ortalama %1,35’lik bir değer artışı kaydetti. Dogecoin, bu artışla birlikte piyasa değeri en yüksek 100 kripto para birimi arasında en çok yükselenler arasına girdi.

Dogecoin, geçmişte piyasanın düşüşe geçtiği dönemlerde spekülatif yükselişler kaydederek piyasadan pozitif ayrışmıştı. Ancak bu yükselişler genellikle sonrasında yüksek oranlı değer kayıplarıyla sonuçlanmıştı. Aynı durum Shiba Inu ve Pepe coin için de geçerliydi.

Bu bilgiler ışığında, kripto para yatırımcılarının yüksek volatilite ve risk taşıyan bu piyasada işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmeleri öneriliyor. Yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de Büyük Düşüş Sinyali: Omuz Baş Omuz Formasyonu Oluşuyor

Sonraki Haber

“BitMEX’in Eski CEO’su Arthur Hayes: Bitcoin’in Boğa Koşusu Başladı”

İlgili Haberler