Dogecoin Benimsenmesi Artıyor: Bir Şirket DOGE Ödemelerini Kabul Etmeye Başladı!

İlayda Peker

Elektronik odaklı online bir işletme olarak Newegg 19 Nisan basın bültenine göre, Dogecoin’i (DOGE) BitPay’in yardımıyla resmi bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başladı.

Dogecoin ve Newegg

Bu büyük haber öncesine firma, Twitter üzerinden Dogecoin ile ilgili açıklamalar yapmaya başladı ve Tesla CEO’su Elon Musk’a Dogecoin’i ödeme yöntemi olarak eklerlerse Newegg’den alışveriş yapıp yapmayacağını sordu.

ABD merkezli şirket bu adımı sonrasında ise aslında şaka amaçlı bir coin olan DOGE’yi, Dogecoin günü olarak ilan edilen 4 Nisan’ı kutlamak için attıklarını belirtti.

Newegg’in kıdemli marka başarı yöneticisi Andrew Cho konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, Dogecoin’in eklenmesinin kripto parayı çevreleyen heyecanı ve ivmeyi yansıttığını iddia ediyor. Cho konuyla ilgili olarak şu sözleri kullanıyor:

Kripto para birimi etrafındaki heyecan ve ivme yadsınamaz ve Dogecoin değerindeki son artış, müşterilerin bu popüler kripto para birimi ile alışveriş yapmalarını kolaylaştırma ihtiyacının altını çiziyor.

Öte yandan Newegg.com, müşterilerinin 2014 yılında Bitcoin ile alışveriş yapmalarına izin vererek, dünyanın yeni varlık sınıfını benimseyen ilk büyük şirketlerinden biri haline geldi. Dogecoin, Los Angeles merkezli şirket tarafından kabul edilen yalnızca ikinci kripto para birimidir.

Dogecoin Benimsenmesi

Dogecoin’in yatırımcı kabulü, fiyatı ile birlikte artıyor gibi görünüyor. NBA’den Dallas Mavericks, Mart ayında piyasa hacmi bakımından en büyük beşinci kripto para birimini kabul etmeye başladı. Geçen hafta ekibin milyarder sahibi Mark Cuban, Mavs’ın DOGE satışlarının bir ayda yüzde 550 arttığını açıkladı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Dogecoin Gününde DOGE’ye Bir Çikolatadan Destek Geldi

Sonraki Haber

Venmo Beklenen Haberi Duyurdu: Kripto Para İşlemleri Başlıyor!

İlgili Haberler