Ripple ve SEC Arasındaki Yasal Savaşın İkinci Aşaması Başlıyor

Bitcoin Haber

Kripto para dünyası, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile blockchain firması Ripple arasındaki yasal savaşın ikinci aşamasına hazırlanıyor. Geçtiğimiz hafta, Ripple’ın SEC’nin karara itiraz etme niyetine karşı çıktıktan sonra ikinci savaş için sahne hazırlandı. Ripple tarafından yapılan açıklamada, SEC’nin konuyla ilgili bir temyiz başvurusunda bulunmak için tüm gereklilikleri yerine getirmediği belirtildi.

Ripple’ın itirazları, SEC’nin özellikle Howey testinin XRP token satışlarına uygulanması konusunda yerleşik yasal bakış açısından sapma iddiasına dayanıyor. SEC ise yürürlükteki yasalar konusunda önemli görüş ayrılıkları olduğunu ve itirazları için önemli gerekçeler sağladığını iddia ediyor.

Davada olası bir çözümü çevreleyen spekülasyonların ortasında, XRP yanlısı bir avukat olan John Deaton, iki tarafın anlaşmayı seçmeleri halinde izleyebilecekleri potansiyel eylem yollarını özetledi. Deaton, SEC ve Ripple’ın yıl sonundan önce anlaşmaya varabilmesinin tek yolunun, bir borsada yapılan token satışlarının ABD menkul kıymetler yasaları kapsamına girmediğinin tespit edilmesi olduğunu belirtti.

Bu durumda, davanın reddedilmesi talebi kabul edilirse, SEC’nin temyiz başlatma kapasitesi önemli ölçüde sınırlanacak ve bir uzlaşmayı makul bir hareket tarzı haline getirebilir. Özellikle SEC, mahkemeye 2024 yılının 2. çeyreğinde duruşma için hazır olduğunu bildirmişti.

Son olarak, SEC’nin diğer kripto davalarındaki performansının, kurumun Ripple davasındaki sonucunun olası bir projeksiyonu olarak incelendiği belirtiliyor. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, kurumun performansına dayanarak SEC’i ‘kontrolden çıkmış’ olarak nitelendirdi. Bu arada XRP, son 24 saat içinde %0,1’den daha az küçük kazançlar elde ederek 0,50$ seviyesini geri kazandı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP, Zincir Üstü Faaliyetler ve Kripto Para Birimi Etkileşiminde Yeni Kilometre Taşlarına Ulaştı

Sonraki Haber

ABD SEC’nin Tutumu ve Kripto Para Yatırımlarının Geleceği: Spot Bitcoin ETF Onayı Beklentisi

İlgili Haberler