ABD Başkan Adayı Bloomberg, Kripto Düzenlemeleriyle İlgili Konuştu

İlayda Peker

ABD başkan adayı Michael Bloomberg yaptığı son açıklamalarda kripto varlıklarının finansal sistemdeki durumunu netleştirecek kurallar olması gerektiğini dile getirdi. Bloomberg, bu kuralların daha fazla devlet gözetimi ve tüketici koruması sunmasını amaçlıyor.

Kriptolar Düzenlenmeli

Yeni yayınlanan Finansal Reform politikası sırasında kripto paralar ilişkin açıklamalar yapan Bloomberg, kriptolarla ilgili düzenlemeleri öneren ilk kişi olmasa da finansal geçmişi göz önüne alındığında bu konuda belki de en çok güvenilebilecek kişi… Kripto para birimleri ile ilgili çeşitli önerileri olan Andrew Yang kısa süre önce adaylıktan çekildiğini açıklamıştı.

Öte yandan Bloomberg konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullanıyor:

Kripto para birimleri yüz milyarlarca dolar değerinde bir varlık sınıfı haline geldi. Ancak düzenleyici gözetim ikiye ayrılmış ve gelişmemiş durumda. Blockchain, Bitcoin ve ICO’lar ile ilgili çok miktarda hype, sahtekarlık ve suç faaliyeti var. Oyunun kurallarını daha net sağlamak için düzenleyicilerle birlikte çalışacağız.

Yapılan açıklamalara göre hangi varlıkların menkul kıymet olarak değerlendirileceğinin netleşmesi gerekiyor. Sonrasında tüketici koruması ve vergilendirme ile ilgili düzenlemeler getirilmeli… Ayrıca açıklamalarda ICO’larla ilgili de yasal adımların atılmasının gerektiği ifade ediliyor.

Blockchain Göz Ardı Edilmemeli

Amerika başkanlık adayları arasın Blockchain çok popüler bir konu olmasa da bazı adaylar bu konuya özel ilgi gösteriyor. Adayların genel itibari ile bu alanda ilgisini çeken konu kripto para düzenlemeleri oluyor. Ancak Bloomberg Blockchain‘in de göz ardı edilmemesi gerektiğini belirtiyor.

Bunun yanında Bloomberg’in modern çağda yazılım ve teknolojide uzmanlaşmış en başarılı finans şirketlerinden birini kurmuş olması nedeniyle kripto paralara ve Blockchain’e ilgi duyması şaşırtıcı değil.

Kaynak: BitcoinistTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

BitMEX’in En İyi Yatırımcılarından Angelo’nun Hedefi 30.000 Dolar

Sonraki Haber

Forex’in Etkisi Neden Hala Kriptolar Üzerinde Hissediliyor?

İlgili Haberler