Yüz Milyonlarca Ripple (XRP) Taşınıyor! XRP Fiyatı Düşer Mi?

Fatih Uçar

Son 24 saat içinde Coinbase ve Binance borsasının da aralarında bulunduğu çok sayıda kaynaktan yüklü XRP çıkışları oldu. Bu transferlerin toplam boyutu 290 milyon XRP’ye ulaştı. Uzun süredir yüklü token satışları ve SEC davasıyla mücadele eden yatırımcılar bugün gerçekleşen transferlerle birlikte endişelenmeye başladı.

Yüklü Ripple (XRP) Transferleri

Coinbase, Binance, Huobi, Bitstamp, Bittrex ve Upbit borsalarından 11 farklı işlemle taşınan XRP’ler yaklaşık 311 milyon değerinde. Dahili cüzdanlar arasında yapılan transferlerin bir kısmı borsaları gezdi. Bitstamp borsasına gönderilen 20 milyon XRP’nin, 18 milyonu Binance borsasına taşındı.

En büyük işlem ise 62 milyon XRP ile Coinbase tarafından yapıldı. Upbit borsası ise Bittrex‘e 28,3 milyon XRP gönderdi. Ripple sürekli olarak yüklü XRP satışları ve transferleriyle gündeme geliyor. Yaklaşık 9 yıldır faaliyetlerine devam eden Ripple yıllardır ATH noktası olan 3,84 doları göremiyor. Bitcoin (BTC) son düşüşünü yapana kadar fiyat yeniden yükseliyordu. Ancak piyasaların büyük ölçüde geri çekilmesi XRP fiyatını da yeniden 1,15 doların altına düştü.

Coinbase ve Ripple

Bugün sabah saatlerinde Coinbase önemli bir açıklama yaptı. Borç verme hizmeti için SEC ile görüşen borsa olumsuz yanıt aldığını takipçileriyle duyurdu. COIN hisseleriyle halka arz olan Coinbase atacağı adımlarda çok daha dikkatli davranmak ve SEC’in belirlediği sınırları aşmamak zorunda. Elbette “Lending” hizmeti verecek olması kurumun hoşuna gitmedi.

Ancak daha kötüsü Coinbase bunu SEC tarafından tehdit ediliyormuş formatında duyurdu. Sonuç olarak sabah Bitcoin (BTC) 1.000 dolarlık bir kayıp yaşadı.

Ripple CEO’su son gelişmelerden sonra Coinbase’e “aramıza hoş geldin” mesajı gönderdi. SEC ile mücadelesinde Ripple güçlü arkadaşlar arıyor. Ancak Aralık ayında başlayan soruşturmada Coinbase, XRP işlemlerini askıya alan ilk borsa olmuştu.

Anlaşılan o ki yakın gelecekte SEC, kripto para topluluğunun gündeminde daha fazla yer edinecek. Özellikle önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde Bitcoin ETF onaylarıyla alakalı kararların çıkması bekleniyor. Bununla birlikte SEC stablecoinleri düzenleme niyetinde görünüyor. Hatta daha şimdiden USDT (Tether) için geniş kapsamlı bir soruşturma başlatılacağı konuşuluyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

El Salvadorlu İşletmecilerin Bitcoin’i (BTC) Kabul Etmesi Zorunlu Mu?

Sonraki Haber

Solana (SOL) Durmuyor: Her Gün Yeni Rekorlar Geliyor!

İlgili Haberler