XRP Fiyatı: Ripple’da Önemli Noktalar ve Beklentiler

İlayda Peker

Mayıs ayının son iki haftasında yaşanan büyük geri çekilme Bitcoin ile birlikte tüm kripto para birimlerinde ciddi kayıpların görülmesine sebep oldu. Haziran ayına bir başlangıç yapan kripto para birimleri daha sonra yeniden düşüşe geçti. Ancak bugün gelen pozitif haberler kripto para birimlerinin yönünü yeniden yukarıya çevirmiş olabilir.

Ripple Fiyatı

Yaşanan geri çekilmeler sırasında piyasa hacmi bakımından en büyük yedinci kripto para birimi olan Ripple (XRP), 0,78 dolara kadar geriledi. Bu durum her ne akdar 14 Nisan’da 1,96 dolara kadar ulaşan kripto para birimi için büyük bir düşüşe işaret etse de Aralık ayında görülen 0,17 dolarlık seviyenin oldukça üzerinde.

Öte yandan Ripple hala Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun kendisine açtığı dava ile uğraşıyor. XRP’nin fiyatı bu dava sebebiyle Aralık ayında büyük bir düşüş yaşamış ve 0,17 dolarlık seviye de bu haber sonrasında görülmüştü. Ayrıca hemen hemen tüm kripto para birimlerinde yeni rekor seviyeler görülürken bu dava süreci sebebi ile XRP’nin 2018 yılındaki rekorunu kıramadığı da düşünülüyor.

Ripple’da Önemli Seviyeler

Analistlerin açıklamalarına göre şu anda 0,89 dolar bandı kilit bir nokta olarak işlem görüyor. Bu seviyenin üzerine doğru yapılacak bir hamlede 1 dolara doğru hızlı bir yükseliş yaşanabileceği düşünülüyor.

Ancak 0,89 dolarlık önemli seviyenin altında kalınması XRP fiyatında bir süre daha düşüş yaşanmasına sebep olabilir. Eğer 0,89 dolarlık seviye aşılamazsa analistlere göre 0,75 dolarlık destek seviyesi yeniden test edilebilir.

Bunlara ek olarak analistler SEC’ten olumlu bir gelişmenin gelmesi ile birlikte XRP fiyatının kendi rallisini başlatacağını ve 5 dolara kadar ciddi bir yükseliş potansiyeli olduğunu da ifade ediyorlar.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Beklenen Adım Hızlı Geldi: El Salvador’da Bitcoin Yasa Tasarısı Kabul Edildi

Sonraki Haber

İran Cumhurbaşkanı, Kripto Para Sektörüne Yasal Çerçeve Getirmeyi Planlıyor

İlgili Haberler