Ripple ve SEC Arasındaki Olası Anlaşma: Uzman Avukatın Değerlendirmesi

Bitcoin Haber

Ripple ve Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki potansiyel bir çözüme ilişkin spekülasyonlar sürerken, XRP yanlısı avukat John Deaton, iki tarafın bir anlaşmayı tercih etmeleri durumunda atabilecekleri olası adımları özetledi. Deaton, Coinbase ve SEC davasının önemine değinerek, Coinbase davasındaki hakimin borsanın davayı reddetme talebini kabul etmesi halinde bunun borsadaki token satışlarının ABD menkul kıymetler yasalarına tabi olmadığını göstereceğini belirtti.

Ripple ve SEC’in yıl sonundan önce anlaşmaya varmasının tek yolu, Yargıç Failla’nın Coinbase’in davayı reddetme talebini kabul etmesi ya da kısmen kabul etmesi olacaktır. Bu durumda, bir borsada bir teklif ya da satış işleminde token satışlarının ABD menkul kıymetler yasaları kapsamına girmediği tespit edilecek.

Red talebinin kabul edilmesi halinde SEC’in temyize gitme imkanı önemli ölçüde kısıtlanacak ve uzlaşma mantıklı bir seçenek haline gelecektir. Deaton, bu durumda temyiz mümkün olsa bile SEC’in yetkisinin azalacağını açıkladı.

Ripple, 1 Eylül’de yaptığı bir başvuruda özet kararın temyiz başvurusunun yasal dayanağını ele almadığını belirtti. Ripple’ın itirazı, özellikle Howey testinin XRP token satışlarına uygulanmasına ilişkin olarak SEC’in yerleşik yasal perspektiften uzaklaştığı argümanına dayanıyordu.

SEC, Aralık 2020’de Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen aleyhine dava başlatmış ve birkaç borsanın potansiyel yasal komplikasyonlardan kaçınmak için XRP’yi kaldırmasına neden olmuştu. Ancak Temmuz ayında Yargıç Analisa Torres tarafından verilen olumlu bir kararın ardından birçok borsa token’ı yeniden listeleme kararı aldı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

JPMorgan: SEC, Bitcoin ETF Başvurularını Onaylamak Zorunda Kalacak

Sonraki Haber

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin’den MKR Satışı ve MakerDAO’nun Yeni Yolculuğu

İlgili Haberler