Ripple ve Cardano Yöneticileri Arasında Tartışma: ETHgate Teorisi ve Kripto Regülasyonları

Bitcoin Haber

Ripple ve Cardano‘nun yöneticileri arasında bir tartışma yaşandı. Ripple Baş Teknoloji Sorumlusu David Schwartz, Cardano kurucusu Charles Hoskinson’un Ethereum’un menkul kıymet olmamasının ardındaki nedenler hakkındaki yorumlarına karşı çıktı. Bu tartışma, kripto para piyasasındaki yasal düzenlemelerin yaşadığı problemleri bir kez daha ortaya koydu.

Hoskinson, 8 Ekim’deki bir AMA oturumunda ABD hükümetinin Ethereum’u ücretsiz geçirdiği iddia edilen ‘ETHgate’ teorisine atıfta bulundu. ETHgate, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ethereum’un bir menkul kıymet olmadığı yönündeki duruşu nedeniyle ortaya çıkan bir komplo teorisi.

SEC’in, direktörü William Hinman’ın 2018’de Ethereum’u bir menkul kıymet olarak tanımlamasına rağmen, XRP de dahil olmak üzere birçok kripto varlığın statüsünü belirlemekte zorlandığına işaret etti. Hoskinson’a göre, Hinman’ın Ethereum hakkındaki konuşmaları yolsuzluk değil, kayırmacılığı kanıtlıyor.

Hoskinson, toplantıda XRP’nin farklı müşterilere hizmet verdiğini ve tamamen farklı bir iş modeline sahip olduğunu savundu. Ancak bu açıklamaları, XRP topluluğu ve Ripple yöneticisi Schwartz’ın tepkisine neden oldu.

Schwartz, Hoskinson’un ‘ETHgate’ teorisine yönelik yorumlarına karşı çıktı ve bir hükümet aktörünün kişisel çıkarları doğrultusunda iltimas göstermesinin yolsuzluk olduğunu savundu. Bu tartışma, kripto para dünyasındaki regülasyonları ve bunların nasıl uygulandığını bir kez daha gündeme getirdi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Piyasalarında Son Durum: Uzman Analizleri ve Tahminler

Sonraki Haber

Ethereum’da Açık Faiz Artışı ve Olası Volatilite

İlgili Haberler