Ripple Fiyatı: XRP Alarm Veriyor, Bu Seviyeler Çok Önemli

İlayda Peker

Bugün kripto para piyasasında gözle görülür düşüşler yaşandı. Bitcoin’in düşüşe geçmesi ile lider kripto para birimini takip eden altcoin’ler de gözle görülür şekilde değer kaybetti. Bunlar içinde belki de en çok dikkat çekeni Ripple (XRP). Çünkü XRP, 2 buçuk yıldır bir ayı piyasasında bulunuyor ve yatırımcılar artık XRP’den umudu kesme noktasına geldi.

Ripple her ne kadar son yükselişler sırasında değerini 0,30 doların üzerine taşıyarak bir nebze de olsa yatırımcıların heyecanlanmasını sağlamış olsa da mevcut düşüşler yeniden hayallerin suya düşmesine sebep oldu.

Ripple Fiyatı

XRP bugün yaşanan düşüşlerle birlikte 0,2297 dolara kadar geriledi. Bu düşüşün sebebinin büyük ölçüde Bitcoin’de yaşanan gerileme ile ilgisi olduğu ifade edilebilir. Bitcoin’deki düşüş ise doların güç kazanmasından kaynaklanıyor.

Aslında analistler geçtiğimiz hafta içinde birkaç kez doların güç kazanmaya başladığını ve bunun Bitcoin üzerinde negatif etkisinin olacağını ifade etmişti. Analistlerin söylemlerinin doğru çıkması hem Bitcoin’i hem de Ripple gibi altcoin’leri geri çekmiş oldu.

Öte yandan Ripple’ın şu anda 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oldukça altında işlem görmesi, analistlerin ve yatırımcıların endişelerinin artmasına sebep oluyor. Analistlere göre eğer Ripple, 0,2335 dolar ve 0,2380 dolarlık direnç seviyelerini geçemezse daha fazla kayıp yaşama ihtimali bulunuyor. Bunun yanında ana destek noktasının 0.2280 dolar seviyesinin yakınında oluştuğu ifade ediliyor. Son zamanların en düşük seviyesi ve 0.2280 doların altında net bir kırılmanın ise 0.2200 dolar seviyesine doğru bir hareket için kapıları açabileceği belirtiliyor.

Ancak yapılan açıklamalara göre hem XRP’nin hem diğer altcoin’lerin fiyatı Bitcoin’in önümüzdeki günlerde çizeceği tablolara bağlı olacak. Eğer Bitcoin düşüş ivmesini tersine çevirmeyi ve artışa geçmeyi başarırsa XRP’de yeniden yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başarabilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Stablecoin’ler Adına Büyük Adım!

Sonraki Haber

BTC Fiyatı Düşse de Bitcoin Ağı Çok Sağlam!

İlgili Haberler