XRP Yorum: Ripple Fiyatı Neden Yükseliyor?

İlayda Peker

Piyasa hacmi bakımından en büyük ilk on kripto para birimi içinde son 24 saatte en iyi performansı sergileyen Ripple (XRP) oldu. XRP sergilediği performans ile son iki ayın da en yüksek seviyelerine ulaşmayı başardı.

Ripple Fiyatı

Ripple 4 Nisan’da yükselişe geçti ve arka arkaya yeşil mumlar ile ilerlemesini sürdürdü. XRP fiyatı 4 Nisan’da 0,56 dolar bandından harekete geçti ve bugün 0,72 dolarlık seviye görüldü. Bu noktada Ripple fiyatının yaklaşık olarak son 24 saatte yüzde 20 arttığını belirtmek gerekiyor.

Aslında XRP, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Aralık ayında açtığı dava ile deyim yerindeyse serbest düşüşe geçmiş ve fiyat 0,17 dolara kadar gerilemişti. Dava süreci devam etmesine rağmen XRP fiyatının nispeten iyi fiyat sergilemesinin bazı nedenleri olabileceği düşünülüyor.

XRP Fiyatı Neden Yükseldi?

Analistler ilk olarak Bitcoin’in yaklaşık olarak son bir aylık dönemde 55.000 dolar ile 60.000 dolar bandında konsolide olduğunu ve bu sayede altcoin’lerin fırsat bulduğunu ifade ediyor.

Buna ek olarak XRP‘nin en iyi 10 kripto varlık piyasa değeri arasında en ucuz kripto para olması ve henüz 3,31 dolarlık rekoruna yaklaşmamış olmasının da XRP fiyatındaki hareketleri etkilediği düşünülüyor.

Ayrıca Ripple Labs’ın SEC ile kısmi bir anlaşmaya varmasının ya da davayı kazanmasının oldukça mümkün görünmesinin fiyatı tetiklediği ifade ediliyor. Ancak bu noktada herkesin Ripple’ın kazanacağı konusunda hemfikir olmadığını ve olumsuz bir haberle fiyatın büyük düşüş yaşayabileceğini de belirtmek gerekiyor.

Yine de uzman isimler Ripple davayı kaybetse bile mahkemeler XRP‘nin bugün bir menkul kıymet olmadığına karar verdiği sürece delist edilen borsalarda yeniden listelenme ile fiyatların artışa devam edeceği ifade ediliyor.Total
11
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

2021 Boğa Koşusundan En İyi Nasıl Yararlanılır: Ken The Crypto Cevaplıyor!

Sonraki Haber

Microstrategy, Şirket Rezervlerine 253 Bitcoin Daha Ekledi

İlgili Haberler