Cardano (ADA) Teknik Analizi – 22 Mart 2021

Mert Bahçe

Cardano (ADA), şubat ayından bu yana 0.35 dolar seviyesinden 1.49 dolara kadar çıktı. Bunun ardından ADA fiyatı 0.98 dolar ila 1.47 dolar arasında konsolidasyon dönemi geçirdi. Bazı uzman analistlere göre ADA bir sonraki yukarı yönlü hareketi için güç topluyor. Cardano (ADA), Coinbase Pro ve devamında Coinbase’de listelenmesinin ardından 1.49 dolar seviyelerine kadar tırmandı. Bu yukarı yönlü kırılmanın ardından ADA, 1.17 dolar seviyelerine kadar geri çekildi.

Cardano (ADA)

Haberimizin yazıldığı sırada Cardano (ADA), piyasa değerine göre en büyük beşinci kripto para birimi olarak 1.17 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Cardano (ADA) için uzun vadeli görünüm yükseliş trendini işaret ediyor. Yukarı yönlü bir kırılmanın öncesinde bir fiyat aralığı oluşumu, bir sonraki büyük adım için birikim olarak yorumlanabilir. ADA, an itibariyla 37 milyar dolarlık piyasa değerine sahip.

ADA Fiyatında Kritik Noktalar ve Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler

OBV indikatörü, 2020 Kasım ayından bu yana sürekli arttı. ADA fiyatı 1.49 doları görmesinin akabinde piyasada satış baskısına maruz kaldı. Bu da ayıların ADA fiyatını 1 doların aşağısına çekmeye çalışması olarak yorumlandı. Ancak bu ihtimal mevcut dönemde pek olası gözükmüyor. RSI 50 seviyesinin biraz altında nötr noktaya yakın seyrediyor. ADA fiyatı için önemli seviyeler yukarı yönde 1.47 dolarlık direnç noktasıyken, 1.18 dolar ila 1.22 dolar arasında seyreden ADA fiyatının nasıl bir tepki vereceği dikkatle takip edilmelidir. Aksi takdirde bir düşüş trendinde 0.98 dolar ile 1.02 dolar arasındaki destek aralığı büyük önem arz ediyor. Devam eden bir düşüş hareketinde 0.8 dolar seviyesi kırılma noktası olarak değerlendirilebilir. Birçok uzman analistlere göre, ADA için psikolojik destek seviyesi 1 dolar. Bu seviyenin tekrar ziyaret edilmesi yatırımcıların dipten ADA toplaması için bir fırsat olabilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Yorumları: BTC’de Boğa Piyasası Hala Devam Ediyor Mu?

Sonraki Haber

BTC Yorumları: Bitcoin/USD Teknik Analizi 22/03/2021

İlgili Haberler