PayPal, Kripto Varlık Hizmetlerini Genişletiyor: Yeni Bir Platform Duyurusu Yaptı

Bitcoin Haber

Ödeme devi PayPal, kripto para birimlerini satmak için yeni yöntemler entegre ederek kripto varlık hizmetlerini genişletiyor. Web3 satıcılarına güvenlik kontrolleri ve hızlı ödeme deneyimi sağlama konusunda yardımcı olmayı amaçlayan PayPal, bu hizmetlerini Amerika’da daha da kolaylaştırıyor.

11 Eylül’de Web3 ödemeleri için yeni bir platformunu tanıtan PayPal, kullanıcıların kripto paralarını doğrudan cüzdanlarından PayPal bakiyelerine Amerikan dolarına dönüştürmelerine olanak sağlıyor. Bu off ramp özelliği cüzdanlar, merkezi olmayan uygulamalar ve NFT pazarları tarafından kullanılabiliyor.

PayPal’ın YouTube’daki tanıtım videosu, kullanıcıların 5 dolar ağ ücreti ve 2,2 dolar işlem ücreti ile harici bir cüzdana 0,0015 BTC (50 dolar) göndermelerine olanak sağlıyor. Videoda, işlemin bir parçası olarak hangi cüzdanın kullanıldığı belirtilmiyor.

PayPal’ın bu uygulaması, Ağustos 2023’te donanım cüzdanı firması Ledger ile ortaklık kurmasından kısa bir süre sonra geldi. Ortaklık, ABD’deki doğrulanmış PayPal kullanıcılarının yerel Ledger Live yazılımı aracılığıyla doğrudan donanım cüzdanında Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin satın almasını sağlıyor.

Son olarak, MetaMask’ın ana şirketi ConsenSys ve PayPal, 2022’nin sonlarında Ethereum işlemlerini etkinleştirmek için ortaklık kurmuştu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Paraların Benimsenmesi: Hindistan, Nijerya ve Tayland Öncü

Sonraki Haber

Solana Cüzdanı Solflare, MetaMask Kullanıcıları İçin Yeni Bir Özellik Başlattı

İlgili Haberler