Spotify Token Özellikli Müzik Çalma Listelerini Test Ediyor

Bitcoin Haber

Müzik yayını Spotify, non fungible token (NFT) sahiplerinin cüzdanlarını bağlamalarına ve seçilmiş müzikleri dinlemelerine olanak tanıyan “token özellikli çalma listeleri” adlı yeni bir hizmeti test ediyor.

Token Özellikli Çalma Listeleri

Hizmet şu anda Fluf, Moonbirds, Kingship ve Overlord topluluklarındaki token sahipleri tarafından kullanılabiliyor. Seçilen çalma listeleri üç aylık test süresi boyunca aktif olarak güncellenecek ve yalnızca topluluk üyeleri tarafından benzersiz bir bağlantı aracılığıyla erişilebilecek.

Web3 oyun ve medya evreni Overlord Çarşamba günü bir tweet atarak kertenkele temalı Creepz NFT projesi sahiplerinin Web3 cüzdanlarını Spotify’a bağlayarak projenin topluluk tarafından oluşturulan “Invasion” çalma listesine erişebileceklerini duyurdu.

Overlord, pilot uygulamanın şu anda yalnızca ABD, İngiltere, Almanya, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki Android kullanıcıları için geçerli olduğunu tweetledi.

Universal Music Group’un NFT grubu KINGSHIP de NFT sahipleri için Queen, Missy Eliott, Snoop Dogg ve Led Zeppelin’i içeren bir token-gated çalma listesi oluşturduğunu paylaştı.

NFT likidite protokolü NFTX’in baş geliştiricisi Apoorv Lathey, pilot uygulamadan bir ekran görüntüsünü tweetleyerek KINGSHIP’in Spotify’daki seçilmiş çalma listesine nasıl erişileceğini adım adım gösterdi.

NFT likidite protokolü NFTX‘in baş geliştiricisi Apoorv Lathey, pilot uygulamadan bir ekran görüntüsü paylaşarak Spotify’da KINGSHIP’in seçilmiş çalma listesine nasıl erişileceğini adım adım gösterdi.

İşlemler Nasıl Gerçekleşecek?

Ekran görüntüsüne göre, NFT sahipleri Metamask, Trust Wallet, Rainbow, Ledger Live veya Zerion cüzdanlarına bağlanabiliyor.

Spotify sözcüsü CoinDesk’e yaptığı açıklamada “kullanıcı deneyimimizi geliştirmek amacıyla rutin olarak bir dizi test gerçekleştirdiklerini” söyledi.

Sözcü, “Bunlardan bazıları daha geniş kullanıcı deneyimimizin yolunu açıyor ve diğerleri yalnızca önemli öğrenmeler olarak hizmet ediyor” dedi.

489 milyondan fazla kullanıcısı olan küresel yayın platformu daha önce de NFT’leri hizmetine entegre etmeyi denemişti. Mayıs 2022’de Spotify, aralarında Steve Aoki ve The Wombats’ın da bulunduğu seçkin bir grup sanatçının profillerinde NFT’leri tanıtmasına izin verdi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Analistlerin İddiası: Bu Altcoin’in Fiyatı Yükseliş Eğiliminde!

Sonraki Haber

Milyarder Yatırımcı Ray Dalio Bitcoin ve Diğer Kriptoları Yine Eleştirdi!

İlgili Haberler