Öngörüleriyle Bilinen Analist Bitcoin ve Avalanche İçin Düşüş Uyarısı Yaptı

Bitcoin Haber

Kripto para analisti Bluntz, Bitcoin‘in (BTC) birkaç hafta içinde 10 bin dolardan 4 bin dolara düştüğü 2020’deki fiyat hareketinin bir benzerini yapabileceği öngörüsünde bulundu. Analiste göre, Bitcoin’in önümüzdeki yıl tam gelişmiş bir boğa piyasası aşamasına geçmeden önce 19 bin dolara kadar düşmesi mümkün. Bluntz ayrıca, Avalanche (AVAX) için de düşüş uyarısı yaptı.

Bluntz, Bitcoin’in 15 bin dolar civarında dibe vurduğunu düşünüyor. Ancak, yüksek zaman diliminde daha yüksek bir dip oluşumu yapabileceğini ve böylece 2024 boyunca daha yüksek seviyeler görülebileceğini belirtiyor.

Analist, kripto para piyasasının toplam piyasa değerini takip eden TOTAL grafiğine de dikkat çekti. TOTAL grafiği bir ABC sıçramasını tamamladıktan ve düşüş trendi bir dip-tepe kurulumu oluşumunun ardından yeni bir boğa koşusu yapmak için hazır görünüyor.

Bluntz’ın TOTAL grafiği için yaptığı analizde Elliott Dalga Teorisi’ni kullandığı görülüyor. Teoriye göre, düşüş trendindeki bir varlık, düşüş trendine devam etmeden önce yukarı yönlü bir ABC hareketinden geçebilir.

Son olarak Bluntz, Avalanche’a değindi. Analiste göre, altcoin’in 11 dolar civarındaki direnci aşamamasının ardından sıçramasının sonuna geldiği düşünülüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

OpenAI CEO’su Sam Altman’dan Bitcoin ve Kripto Para Regülasyonlarına İlişkin Açıklamalar

Sonraki Haber

DOGE Fiyatı Düşüşte: Kripto Para Biriminin Geleceği Ne Olacak?

İlgili Haberler