Bitcoin’in Yükselmesini Engelleyen Kağıt Bitcoin

Bitcoin Haber

Eylül ayının sonları, kripto para birimi Bitcoin için pek iyi geçmiyor. Asya piyasalarındaki düşüş ve Evergrande etrafındaki olumsuzluklarla birlikte, Fed’in zayıflamaya şahin duruşu ve daha birçok olumsuz faktör risk iştahını baltalıyor. Ancak, borsalarda Bitcoin arzının 2018’den bu yana en düşük seviyede olması da dikkat çekiyor.

Bir kripto para analisti, borsalarda satışa hazır Bitcoin arzının düşük olmasının her zaman iyi bir şey olmadığını iddia ediyor. İstatistik platformu Woobull’un kurucusu Willy Woo, borsaların BTC bakiyelerinin “sentetik” doğasının Bitcoin’i kıt hale getirmediğini savunuyor. Buna göre, vadeli işlem piyasaları aracılığıyla sentetik BTC envantere eklenmesi, arz şokunu engelliyor.

Woo, ABD’de bir Bitcoin spot fiyat borsa yatırım fonunun onaylanmasının sorunu “düzeltmek” için iyi bir yol olabileceğini düşünüyor. Vadeli işlemler kanalının 2019 yılından bu yana Bitcoin’in fiyat performansını kısıtladığını belirtiyor. Spot fiyatı yönlendiren şeyin vadeli işlemlerdeki yönelim olduğunu ve Bitcoin’in tarihi yükseliş dönemlerini yeniden yaşayabilmesi için spot ETF onayına ihtiyaç olduğunu belirtiyor.

Bir diğer analist Moustache ise, mevcut seviyelerin dibi satın almak için son fırsat olabileceğini iddia ediyor. Moustache, Bitcoin’in göreceli güç endeksindeki (RSI) “büyüleyici” benzerliklere dikkat çekiyor ve yatırımcıların %95’inin gerçekleşmeyecek dip için beklentiye girdiğini söylüyor. Bu durum, 2020 yılında BTC için 2000 dolarlık hedefleri veren analistlerin kenarda kalıp alım yapamadığı günleri hatırlatıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Piyasası: Detaylı Grafik Analizi ve Destek-Direnç Seviyeleri

Sonraki Haber

Shiba Inu ve Shibarium: Yakım Kapasitesi ve Beklentiler

İlgili Haberler