MetaMask Gerçekten Kripto Para Çıkaracak Mı?

İlayda Peker

Bilindiği gibi MetaMask kripto para ekosisteminde en çok kullanılan cüzdanlardan biri. Son zamanlarda ise MetaMask’in kendi kripto para birimini piyasaya sürebileceği ile ilgili söylentiler dolaşıyor. Peki, bu söylentilerin doğru olma olasılığı nedir?

MetaMask’ten Token Mı Geliyor?

MetaMask aslında Ethereum ekosistemine erişim sağlayan bir tarayıcı uzantısıdır. Bu cüzdan, kullanıcıların Ethereum zinciri üzerine kurulu dApp’ler dahil hizmetlere erişmelerini sağlayan ERC-20 token’larını depolamak için kompakt bir cüzdan gibi davranır. Bu nedenle, bir token’ın piyasaya sürülmesi kullanıcılar açısından faydalı olabilir.

Ayrıca, Eylül ayında ConsenSys, MetaMask cüzdanının aylık 10 milyon aktif kullanıcıya ulaşarak önemli bir dönüm noktasına ulaştığını söyledi. Aktif kullanıcı sayısı Temmuz 2020’de 545.000 seviyesindeydi. Dolayısıyla %1.800 gibi bir artış yaşandı. Buna ek olarak MetaMask piyasadaki en popüler cüzdanlardan biri olduğundan, MASK token yönündeki beklentiler de yüksek.

Ancak JPMorgan’ın MetaMask’ta bir hissesi olduğu için işler beklendiği gibi gelişmeyebilir. Çünkü banka CEO’su, token’ı bilançolarında tutmaktan çekiniyor gibi görünüyor. Yine de Lubin, ConsenSys’in bilançosunda zaten binlerce token tuttuğunu söyleyerek bu görüşü reddetmişti. Belki de bunun paydaşlar tarafından belirlenen kontrollerle ilgisi olmadığını ima ediyor olabilir.

Net Bir Durum Yok

Bu noktada henüz MetaMask’in bir kripto para birimi piyasaya sürüp sürmeyeceği ile ilgili net bir durum olmadığını belirtmekte fayda var. Ancak kullanıcı sayısı bu kadar çok olan bir uygulamanın kripto para biriminin yoğun ilgi göreceğini ifade edebiliriz.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Dogecoin Destekçisi Elon Musk’ın Serveti, DOGE’nin Piyasa Değeri Kadar Eridi!

Sonraki Haber

Twitter, Kripto Paralar ve Blok Zinciri Teknolojisi İle İlgili Bir Ekip Kuruyor

İlgili Haberler