Bitcoin Piyasasında Volatilitenin Etkileri ve Gelecek Beklentileri

Bitcoin Haber

Bitcoin piyasası son dönemde hareketli günler geçiriyor. Bitcoin’in volatilitesi yüksek seviyede seyrediyor ve kısa sürede 26.400 doların üzerine çıkan Bitcoin, bir süre sonra 26.000 doların altına geri döndü. TradingView’den alınan veriler, BTC fiyat hareketlerinin hem short pozisyonları hem de long pozisyonları tasfiye ettiğini gösterdi. Bitcoin, bir gün içinde 26.400 doların üzerine çıktı ancak sonrasında yaşanan düşüş BTC/USD paritesini 26.000 doların altına geri getirdi.

Vadeli işlem yatırımcıları, bu dalgalanmalardan dolayı cezalandırıldı. CoinGlass’ın verilerine göre, 7 Eylül’de short likidasyonları toplam 23,5 milyon dolara ulaştı. 8 Eylül’deki long likidite değeri ise henüz bilinmiyor. Ayrıca, yatırımcı Daan Crypto Trades, Ağustos ayından itibaren kaybedilen zemini geri kazanmanın önemine dikkat çekti.

Eylül ayında BTC fiyatlarında %10’a yakın bir düşüş bekleniyor. Bazı yatırımcılar, 26.600 doların geçilmesi gereken direnç çizgisi olduğunu belirtiyor. Eylül ayının ilk haftasında 200 günlük üssel hareketli ortalamayı (EMA) koruyan BTC/USD paritesi, bu seviyeyi sürdürmeye devam ediyor.

Trade firması Eight’in kurucusu ve CEO’su Michaël van de Poppe, Bitcoin’in önceki döngülerde 200 haftalık EMA ile etkileşimi hakkında yorum yaparak, piyasanın bu sefer “son” BTC fiyat düşüşünün ortasında olduğunu söyledi. Ancak, bu durumun net bir sonuç sağlamadığı da belirtildi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ağustos 2023’te Kripto Para Piyasası: Öne Çıkan Gelişmeler ve Trendler

Sonraki Haber

Ripple, Blockchain Altyapı Firması Fortress Trust’ı Bünyesine Kattı

İlgili Haberler