NFT Ekosisteminin Öne Çıkan Kripto Parası ApeCoin Güçlü Bir Düşüş Yaşıyor

Bitcoin Haber

NFT ekosisteminde yüksek işlem hacimleri ile tanınan Bored Ape Yatch Club (BAYC) koleksiyonunun geliştiricisi Yuga Labs tarafından piyasaya sürülen ApeCoin, son zamanlarda güçlü bir düşüş ivmesi yakaladı. Nisan 2022’de piyasaya damga vuran ApeCoin, son dönemde düşüş trendi yaşayan piyasanın etkisiyle tüm zamanların en düşük fiyat seviyelerine geriledi.

2021 yılından bu yana NFT’ler küresel ölçekte büyük bir popülarite kazandı. BAYC koleksiyonu da bu süreçte önemli değer artışları yaşadı. Ancak, kripto para piyasasının genel düşüş trendi NFT koleksiyonlarını da etkiledi. BAYC koleksiyonunun taban fiyatı 1 Mayıs 2022’de 153 ETH’yi aştıktan sonra son değer kayıplarının ardından 27,5 ETH seviyelerine geriledi.

BAYC koleksiyonunun geliştiricisi Yuga Labs tarafından piyasaya sürülen ApeCoin de Nisan 2022’de yükselişleri ile piyasaya damgasını vurmuştu. Ancak ApeCoin, değer kayıplarının etkisiyle en düşük fiyat seviyelerine geriledi.

Kripto para piyasasındaki düşüş eğilimi ve lider kripto para birimi Bitcoin‘deki yüksek oranlı değer kayıplarının etkisiyle ApeCoin, son dönemlerde güçlü bir düşüş ivmesi yakaladı. ApeCoin, son bir ayda yaklaşık %40 ve son 24 saatte %10 değer kaybı yaşadı.

Son 24 saatte ortalama %8’lik bir değer kaybı kaydeden ApeCoin, 1,16 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. ApeCoin, kaydettiği bu son değer kayıpları ile birlikte CoinMarketCap verilerine göre tüm zamanların en düşük fiyat seviyelerine geriledi. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalıdır.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Cardano’nun ADA’sının Arzı Azalırken Yıllık Enflasyon Oranı Düşüyor

Sonraki Haber

Animoca Brands, Mocaverse Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Topladı

İlgili Haberler