Milyarder İsim, Kripto Para Sektörü Hakkında Görüşlerini Aktardı

Mert Bahçe

Kripto para piyasası hakkında düzenleme çalışmalarının gündem olduğu günlerde Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, sektöre sahip çıktı. Washington’da dolaşan kripto para karşıtı tavırlara karşın Novogratz, kripto para endüstrisinin geleceği şekillendireceğini dile getirdi.

Ünlü İş İnsanının Kriptolar Hakkında Görüşleri

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, kripto paraları “finansal sistemin geleceği” olarak tanımlayarak politikacılar ve düzenleyici kanalları kısıtlayıcı hamleler yerine sektörü anlamaya davet etti.

Novogratz’ın bu yorumu, Senatör Elizabeth Warren’ın kripto para birimlerini ABD finansal sisteminin vahşi batısı olarak adlandırmasının ardından geldi. Milyarder iş insanı bunun yanı sıra Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler ve Hazine Bakanı Janet Yellen gibi yetkilileri, kripto para birimlerine getirmeyi planladıkları katı kurallar için eleştirdi.

Medyaya yansıyan son demecine göre SEC Başkanı Gary Gensler, kripto para birimlerini “spekülatif varlık” olarak yorumladı. Daha önce Gensler, Amerika’da kripto para düzenlemelerine ihtiyaç olduğunu dile getirmişti. Başkan’a göre bu düzenlemeler, token satışlarını, kripto para borsalarını ve DeFi’yi kapsamalı.

Ayrıca Senatör Elizabeth Warren, geçtiğimiz dönemde Janet Yellen’a kripto düzenlemesi çağrısında bulunmuştu.

Kripto Tasarısı

Bu noktada Mike Novogratz, bazı politikacıların kripto düzenlemeleri konusundaki aceleci ve sığ anlayışları hakkında eleştirilerde bulundu. Novogratz, planlanan 1 trilyon dolarlık altyapıyı çevreleyen tartışmaların ortasında kripto para sektörünün odak noktası haline geldiğini belirtti.

Kripto vergilendirme altyapı anlaşması için 28 milyar dolarlık ek fon getirebilecek bir kripto vergilendirme stratejisinin tasarıya eklenmesi, bazı senatörler arasında tartışmalara yol açtı. Tasarının içeriğine göz atıldığında ise madenciler ve geliştiriciler için ağır vergiler gündemde yer alıyor. Patrick Toomey gibi senatörler, madenciler ve geliştiriciler gibi kripto dışı kuruluşlar için önerilen genişletilmiş vergi kurallarından muafiyet çağrısında bulundu.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum’da İşler Ciddileşiyor: ETH Fiyatı Artacak Mı?

Sonraki Haber

Efsanevi Hedge Fon Yöneticisi Neden Bitcoin (BTC) Yerine Altın Diyor?

İlgili Haberler