Porsche NFT Koleksiyonu Taban Fiyatı Lansman Sonrası Düştü!

Bitcoin Haber

OpenSea verilerine göre Porsche’nin NFT koleksiyonu, 23 Ocak’taki lansmanından birkaç saat sonra 0,911 Ethereum (ETH) – yaklaşık 1.500 $ – mint fiyatının altına düşerek 0,88 ETH’ye (1440 $) geriledi.

Porsche NFT Koleksiyonu

İkonik otomobil üreticisi, yüksek mint fiyatını sert bir şekilde eleştiren ve satış stratejisini bir “cashgrab” olarak tanımlayan kripto topluluğunun öfkesini çekti.

Alman otomobil üreticisi NFT koleksiyonu, ünlü 911 spor otomobilinin 7.500 özelleştirilebilir tokenize aracını içeriyor. Koleksiyoncular NFT’lerini istedikleri performans ve görünüme göre kişiselleştirebiliyor, ancak en fazla üç adet basabiliyorlar.

Bir Başarısızlık Mı?

Firma, genel erişime izin vermeden önce saat 09:00’da (UTC-5) ‘allowlist’ sahipleri için her biri bir saatlik dört dalga halinde basıma başladı.

Porsche, basımı terk etmiş gibi görünen kripto topluluğunun tepkisiyle karşılaştı – basın zamanı itibariyle yalnızca 1.345 NFT (toplam koleksiyonun %18’i) basılmıştı.

OpenSea’de koleksiyon yalnızca 270 satışta yer aldı ve taban fiyatı 3 ETH‘den 0,88 ETH’ye geriledi.

NFT sanatçısı Pandaone şunları söyledi:

Porsche‘nin başarısızlığı, web2 devlerinin web3’te başarılı olmak istiyorlarsa, egolarını bir kenara bırakmaları ve bu alanda gerçekten çalışanların tavsiyelerine kulak vermeleri gerektiğine dair iyi bir hatırlatma. Aksi takdirde, danışman almanın amacı nedir?

NFT koleksiyonları özellikle 2021 yılında oldukça büyük ilgi gördü. Ancak genel kripto para piyasasında yaşanan düşüşler birlikte NFT hype’nın da azaldığı görülüyor. Analistlerin beklentilerine göre NFT’lerin toparlanabilmesi için kripto para piyasasında son günlerde yaşanandan daha fazla artış görülmesi gerekiyor.


Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Güçlenen Litecoin Anlatıları LTC Fiyatını Nasıl 100 Dolara Çıkarabilir?

Sonraki Haber

Hester Peirce: Kripto Paraları Görmezden Gelmeyin!

İlgili Haberler