Litecoin’in Beklenen Yükselişi Gerçekleşmeyebilir

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatındaki toparlanma sonrasında altcoinlerin yükselişe geçtiği görülmekte. Ancak Litecoin (LTC) fiyatının beklenen ölçüde yükselme göstermediği belirtiliyor. LTC, halving döneminde düşüş yaşadı ve bu durum genellikle kripto para birimlerinde alışılageldiği üzere “haberde al, olayda sat” mottosundan kaynaklanıyor. Litecoin, Bitcoin rallisiyle birlikte yükselişe geçti ancak diğer büyük hacimli coinlerle karşılaştırıldığında daha düşük bir yükseliş oranı sergiledi.

Santiment grafiği, Litecoin’in günlük işlem hacminin son bir ay içerisinde kademeli olarak arttığını gösteriyor. Bu durum genellikle Litecoin için daha fazla talep anlamına geliyor ve fiyat yükselişini destekler nitelikte.

Ancak, yatırımcı maliyet verileri ve mevcut görünüm, Litecoin’in fiyatının 80 doları aşmasının zor olduğunu gösteriyor. Eğer talepte ciddi bir artış olmazsa, kar satışları nedeniyle bu seviyenin aşılması beklenmiyor.

Direncin aşılmasının olası görülmediği Litecoin’de, boğaların bunu başarması durumunda fiyatın 90 dolara kadar çıkabileceği belirtiliyor. Ancak bir düşüş senaryosunda ise 65 ve 60 dolar destek seviyeleri ön plana çıkıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Piyasası Yükselişe Geçti: Ethereum (ETH) 1700 Doları Aştı

Sonraki Haber

Animoca Brands İştiraki TinyTap, Yapay Zeka ve NFT Araçlarını Eğitime Entegre Ediyor

İlgili Haberler