Bitcoin 100.000 Doları Ne Zaman Görecek: 2021 Bitmeden Mi, 2022 Başında Mı?

İlayda Peker

Kripto teklifleri için yeni ve hızla büyüyen bir platformun yöneticisi, Bitcoin‘in (BTC) gelecek yılın başında 100.000 dolara ulaşacağını düşündüğünü dile getirdi.

Bitcoin Ne Zaman 100.000 Dolar Olacak?

CoinList CEO’su Graham Jenkin, merakla beklenen ABD Bitcoin vadeli ETF‘sinin piyasaya sürülmesinin ardından 20 Ekim’de 66.998 dolarlık yeni bir rekor seviyeye ulaşan kripto para birimi konusunda iyimser görünüyor. Dijital para birimi o zamandan beri kazançlarının bir kısmını kaybetti ve 58.000 dolar sınırına kadar geriledi.

Ancak Jenkin, Bitcoin’in fiyatının daha yüksek seviyeleri yakın zamanda göreceğini düşünüyor ve konuyla ilgili olarak, “CoinList’teki çoğu kişi, yıl sonuna kadar 100.000 doları göreceğimiz konusunda bahse girecek. Ancak ben Bitcoin’in yıl sonunda değil de yeni yılın başında bu seviyeyi göreceğimizi düşünüyorum.” sözlerini kullandı.

100.000 Dolar Bekleniyor

Bir dizi finans uzmanı ve şirket, kripto para biriminin bu yıl bitmeden 100.000  doları göreceği konusunda emin gibi görünüyor. Hatta bazı isimler bu seviyenin geçileceğini düşünüyor. Çünkü oluşan enflasyon her geçen biraz daha fazla kişiyi Bitcoin almaya yönlendiriyor.

Örneğin; Milyarder yatırımcı Paul Tudor Jones, bu ayın başlarında CNBC’ye yaptığı açıklamada, kripto para birimini enflasyondan korunma aracı olarak altına tercih ettiğini dile getirmişti.

Ayrıca Jones, CNBC’nin “Squawk Box”ına verdiği demeçte, “Kripto için bir plan var ve şu anda altına karşı yarışı kazanıyor… Bunun çok iyi bir enflasyon riskinden korunma aracı olacağını düşünüyorum. Şu anda altın yerine tercihim olur.” sözlerini kullanmıştı.Total
18
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Coinbase’in App Store’da Birinci Sıraya Yükselmesi Uğursuz Bir İşaret Mi?

Sonraki Haber

Ethereum’da Yeni Rekor Geldi: Bundan Sonraki Hedef 5.000 Dolar Mı?

İlgili Haberler