Litecoin’in 2023 Yarılanması Bir Ralliyi Beraberinde Getirebilir Mi?

Bitcoin Haber

Litecoin (LTC), sırasıyla 2015 ve 2019’da iki yarılanma olayından geçtikten sonra, Ağustos 2023’e kadar üçüncü yarılanma olayından geçecek. Her dört yılda bir gerçekleşen ünlü etkinlik, yeni basılan Litecoin’lerde %50’lik bir azalma ile sona erecek.

Litecoin Yarılanması

Tarihsel olarak bu etkinlik yatırımcılara yeni bir soluk getirmiştir. Bu yılki etkinlik hızla yaklaşırken, LTC sahipleri LTC’nin her zamanki performansını tekrarlamasını umuyor. Ancak piyasanın çalkantılı koşulları göz önüne alındığında bu yıl da benzer bir sonuç ortaya çıkabilir mi?

LTC’nin kendisi de fena performans göstermemişti. Bir önceki yılın son çeyreğinde en iyi performans gösteren kripto paralardan biriydi. Geçtiğimiz hafta, %7,25’lik bir artışla bu mirası üzerine inşa etti.

Önceki yarılanmaya giden yolda, LTC dibe vurdu ve ardından bir fiyat artışı yakaladı. 2015 yılında, kripto para olaydan önce %820 yükselirken, 2019 benzer koşullarda %550 artış gösterdi.

Önceki döngülerde de LTC yarılanmanın hemen ardından keskin bir şekilde değer kaybetmiş ve sonrasında harika bir performans sergilemişti. Bir sonraki döngü için 200 günden fazla süre kalırken, teknik görünüm yarılanma öncesi olayların tekrarlanma olasılığının daha düşük olduğunu gösterdi.

Üstel Hareketli Ortalamadan (EMA) gelen göstergeler, orta vadeli LTC görünümünün bir alıcı piyasası olmayabileceğini ortaya koydu. Bunun nedeni 50 EMA’nın 200 EMA’nın üzerine çıkmasıydı. Bu tür durumlar genellikle teselli ya da fiyat düşüşü ile sonuçlanır. Ancak bu, yeşiller için projeksiyonu tamamen etkisiz hale getirmez.

Ancak kısa vadede, LTC yükseliş zeminini korumaya devam edebilir. Bunun nedeni Müthiş Osilatörün (AO) dengenin çok üzerinde olmasıydı. Dahası, AO, LTC’yi yukarı yönlü momentumda tutmak için yeterli olabilecek bir yükseliş ikiz zirvesi ortaya koydu.

LTC Sahipleri İnançlarına Sadık Kalıyor

Bununla birlikte, Litecoin‘in yarılanma öncesi ve yarılanma sonrası tekrardan kaçamayacağını düşünen analistlerden çağrılar gelmişti. Ünlü kripto analisti Rekt Capital de 8 Ocak’ta Twitter sayfası aracılığıyla aynı görüşleri paylaştı. Bununla birlikte, olaydan önce sıkıştırma ve dalgalanma örnekleri olacağını belirtti.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

El Salvador, Bitcoin Tahvillerine İzin Verecek Yasayı Kabul Etti

Sonraki Haber

Gemini de Earn Programı Sebebiyle SEC Suçlamalarıyla Karşı Karşıya

İlgili Haberler