Bu Altcoin Önümüzdeki Günlerde Bitcoin’i Geride Bırakabilir

İlayda Peker

Son haftalarda kripto para fiyatlarında oldukça güzel performanslar görülüyor. Bu performansların arasında Bitcoin ve Ethereum’un yanı sıra son günlerde Litecoin de dikkat çekmeye başladı. geçtiğimiz hafta yaklaşık olarak 55 dolardan işlem gören Litecoin (LTC) %20’nin üzerinde bir artışla 67 dolara kadar yükseldi. Litecoin’in bu artışı bazı altcoin’lerin gerisinde kalmış olsa da LTC’nin 2 yıldır bir düşüş trendinde olduğu göz önüne alındığında yükselişin önemli olduğu ifade edilebilir.

Litecoin Fiyatı

Her ne kadar Litecoin fiyatı çok yavaş bir yükseliş hareketi sergiliyor olsa da analistler LTC yükselişinin devam edeceği konusunda oldukça iyimserler. Ethereum (ETH) ve Tezos (XTZ) artışını doğru bir şekilde tahmin eden analist Major Rookie’nin Tradingview ile paylaştığı grafiğe göre Litecoin parabolik bir yükselişe geçmeye oldukça hazır görünüyor.

Bununla birlikte piyasa hacmi bakımından en büyük yedinci kripto para birimi olan Litecoin’in yükselişi ile ilgili olumlu düşünen tek analist Major Rookie değil.

Yine Tradingview üzerinden görüşlerini paylaşan analist Nebraskan Gooner, Litecoin’in önümüzdeki günlerde Bitcoin’den %45 ile %175 arasında daha iyi performans gösterme ihtimali olduğunu dile getirdi. Analiste göre, Litecoin’in teknik göstergeleri ve satın alma baskısının birleşmesi Bitcoin’i geride bırakmasını sağlayacak.

Bitcoin Volatilitesi

Bazı analistlere göre Bitcoin’de görülebilecek volatilite altcoin’lerin zarar görmesine sebep olabilir. Çünkü analistlere göre altcoin’lerin büyük çoğunluğu Bitcoin fiyatına bağlı olarak hareket ediyor. Dolayısıyla Bitcoin’in volatilitesinin artması ve ani fiyat iniş çıkışları bazı altcoin’lerin dengesini kaybetmesine sebep olabilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP Kullanılmıyor İddiaları Yalanlandı: Fiyat Artışı Devam Ediyor

Sonraki Haber

Türk Şirketten Blockchain Hamlesi

İlgili Haberler