Litecoin (LTC) Fiyat Analizi ve Tahminleri: Balinaların Alım Bölgesine Girişi

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatı 27.200 dolar civarında seyrediyor. Eğer Bitcoin 28.000 dolar seviyesini sağlamlaştırırsa, altcoin yatırımcıları da çift haneli yükselişler görebilir. Litecoin (LTC) yatırımcıları da bu durumdan etkilenebilir. Özellikle, LTC’nin son zamanlardaki fiyat düşüşlerinden sonra, yatırımcılar gelecek hareketleri merakla bekliyor.

Litecoin, geçtiğimiz günlerde 58 dolar seviyesine kadar düşerek 2023 yılının en düşük seviyesine ulaştı. Ancak ardından fiyat 65 dolara sıçradı. Litecoin balinaları, geçen hafta dip seviyeyi satın almak için harekete geçti ve bu talep artışı %12’lik bir toparlanmayı tetikledi.

On-chain veriler, Litecoin balinalarının, özellikle 10.000 ila 1 milyon LTC coin tutanlarının, son fiyat toparlanmasında önemli bir rol oynadığını gösteriyor. Bu balinalar, 10 Eylül ve 14 Eylül tarihleri arasında 510.000 LTC alım yaptı.

LTC fiyat tahminlerine bakıldığında, mevcut 65 dolarlık fiyatla balinaların yaptığı toplam alım 33,2 milyon dolar seviyesinde. Fed toplantısı nedeniyle alım yavaşlasa da, bu rakamın ayı piyasalarında azımsanacak gibi olmadığı belirtiliyor. Eğer Fed faiz tavanını ilan eder ve aşırı sıkılaşma riskinden kaçınacağını açıklarsa, bu durum balinaların yeniden alıma geçmesini tetikleyebilir.

İyimser bir senaryoda, artan talep ile birlikte fiyatın yeniden 80 dolara ulaşması bekleniyor. Ancak, tersi bir senaryoda 55 ve 50 dolara düşüş yaşanabileceği belirtiliyor. 59 dolarlık kritik bölgede 5,23 milyon LTC satın almış (ortalama fiyat) 623 bin adres bulunuyor. Bu bölgeye inen fiyatın, yüksek momentumu olması durumunda, zarar kesmek isteyen yatırımcılar istemeden de olsa ayıları destekleyebilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

“PlanB” İddiası: Bitcoin 2025’te 100.000 Doları Aşabilir

Sonraki Haber

Shiba Inu (SHIB) İçin ChatGPT’den Yüksek Tahmin

İlgili Haberler