Litecoin Kurucusundan İddialı Dogecoin (DOGE) Açıklamaları!

İlayda Peker

Yakın tarihli bir Bloomberg röportajı sırasında Litecoin yaratıcısı Charlie Lee, şaka kripto para birimi Dogecoin’in (DOGE) “harika” ve “oldukça eğlenceli” olduğunu dile getirdi.

“Dogecoin Oldukça Eğlenceli”

Lee yaptığı açıklamalarda, ilk şaka coin olan Dogecoin’in birçok insanı “uzaya” götürmeye hazır olduğunu bile ifade ediyor. Buna ek olarak Lee, Tesla CEO’su Elon Musk’ı da övdü ve kripto para birimlerini ana akım bir konu haline getirdiğini belirtti.

Bu noktad Dogecoin’in Aralık 2013’te “Lucky Coin” olarak adlandırılan ve artık kullanılmayan Litecoin çatalının bir fork’u olarak piyasaya sürüldüğünü de belirtmek gerekiyor. Her ne kadar DOGE hızlı bir şekilde popüler hale gelmiş olsa da ana akım tarafından ele alınması için 2021 yılına kadar beklemesi gerekti.

2018 başında yaşanan büyük düşüşün hemen öncesinde Litecoin’lerini (LTC) sattığı için çok ciddi eleştirilere maruz kalan Lee, Bitcon’in şu anda en büyük yatırımı olduğunu da ifade etti. Bunlara ek olarak kendi projesine yatırım yapmadığını ifade eden Lee, kripto paranın fiyatını düşünmeden projenin sadece teknik yönlerine odaklanmak için böyle bir tercihte bulunduğunu da sözlerine ekliyor.

Gizlilik Odaklı Bir Güncelleme

En eski altcoinlerden biri olan Litecoin, 2011 yılında ortaya çıkan Bitcoin blok zincirinin bir çatalıdır. Bunun yanında 2016 yılında Litecoin için bir güncellemenin duyurusu yapıldı. Yükseltmenin adı Mimblewimble ve bu isim Harry Potter filminde bir dil bağlama büyüsünden geliyor.

Yapılan açıklamalar göre bu yükseltme kullanıcıların işlem bilgilerin gizleyecek ve dolayısıyla gizlilik odaklı olacak. Lee, her işlemin tutarının yalnızca gönderen ve alıcı tarafından görüleceğinden, insanların gizlilik sorunları hakkında endişelenmeden para transferi yapabileceklerini belirtiyor.

LTC, yazının yayına hazırlandığı sırada en büyük 7,9 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 22. kripto para konumunda yer alırken 113 dolardan işlem görüyor.


Total
5
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Rusyalı Yatırımcıların Kripto Para Varlıkları Dudak Uçuklattı! Rusya Yasaktan Neden Vazgeçti?

Sonraki Haber

FTX’ten Önemli Japonya Hamlesi: Hangi Şirket Satın Alınıyor?

İlgili Haberler