Kurumsal Yatırımcıların Kripto Para Talebi Artıyor

Bitcoin Haber

Kripto para piyasalarına kurumsal talebi gösteren ve her hafta yayınlanan raporun sonuncusu paylaşıldı. Raporda, hem popüler bir altcoin hem de kripto paraların genelinde olumlu işaretler bulunuyor. Temmuz ayından bu yana kripto para yatırım fonlarına en büyük giriş yaşandı. Üst üste ikinci hafta da pozitif girişler oldu ve 78 milyon dolarlık net giriş kurumsal yatırımcıların piyasaya geri döndüğünü gösteriyor.

ETP’lerin işlem hacimleri %37 artışla 1,13 milyar dolara çıktı. BTC işlem hacminde de çift haneli artış yaşandı. Girişlerin %90’ı Avrupa’dan olurken, ABD ve Kanada’da sadece 9 milyon dolarlık giriş görüldü. Geçen hafta girişlerin 43 milyon dolarlık kısmı Bitcoin‘e oldu.

Geçtiğimiz hafta ABD’de 6 vadeli ETH ETF piyasaya sürüldü. Ancak kurumsal yatırımcılar tarafından beklenen ilgi görülmedi. Kurumsal yatırımcılara rağmen ETH Coin’e olan ilgi azaldı.

Geçtiğimiz hafta piyasaya sürülen ETF’ler 10 milyon dolarlık ilgi görerek, Bitcoin ETF’lerine göre daha az ilgi çekti. Vadeli ETH ETF’lere olan ilgisizlik, risk iştahının zayıf olduğunu gösteriyor.

Son birkaç haftadır dikkat çeken altcoin Solana (SOL) oldu. Mart 2022’den bu yana Solana’ya en büyük giriş 24 milyon dolar oldu. Solana, kurumsal yatırımcıların ilgisini çekmeyi başardı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

“Bitcoin’de Yükseliş Trendi Başladı mı? Analist Jason Pizzino’dan Önemli Değerlendirmeler”

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatı ve Beklentiler: Analistler Ne Diyor?

İlgili Haberler