MicroStrategy’nin Bitcoin İnancı: 1. Çeyrek Karını Açıklarken Güçlü! 

Bitcoin Haber

İş zekası platformu MicroStrategy, Bitcoin‘e olan bağlılığını yineledi 2020’den bu yana ilk üç aylık kârını elde ettikten sonra yatırım stratejisini değiştirdi.  

Microstrategy ve Bitcoin 

Michael Saylor tarafından kurulan firma, 2023’ün ilk çeyreğinde 94 milyon dolar kâr ederek yeniden yeşile döndü ve bu kârın büyük bir kısmı 453,2 milyon dolarlık tek seferlik gelir vergisi avantajına bağlandı. 

Vergi avantajına ek olarak, firma geçen yılın aynı dönemine göre %2,2 artışla 121,9 milyon dolar gelir elde etti. 

Firmanın CEO’su Phong Lee, 1 Mayıs’ta yaptığı açıklamada MicroStrategy‘nin Bitcoin yatırım stratejisine olan “inancının” her zamanki gibi “güçlü” olduğunu açıkladı: 

Dijital varlık ortamı olgunlaşmaya devam ederken Bitcoin stratejimize olan inancımız güçlü kalmaya devam ediyor.

“Büyümeye yatırım yaparken maliyetler konusunda disiplinli olmaya devam ediyoruz ve iş zekası yazılımı işimizi büyütme ve gelecek için Bitcoin satın alma şeklindeki ikili stratejimizi uygulamaya devam edeceğiz” diye ekledi. 

Lee ayrıca “ana işlerinin” BTC‘deki kısa vadeli fiyat dalgalanmalarından etkilenmediğini vurguladı. 

MicroStrategy’nin yönetim kurulu başkanı olarak görev yapan Saylor, başarılı çeyreği firmanın temel iş modelindeki keskin uygulamaya ve “doğru strateji” olarak tanımladığı Bitcoin yatırım tezine bağladı ve ekledi: 

Sonuçta, daha iyi bir stratejinin ne olabileceğini görmek kolay değil. Bu yüzden Bitcoin stratejisinin güçlü savunucularıyız. Bu grafikten de görebileceğiniz gibi, Bitcoin’i ihtiyatlı bir şekilde edinmek ve elde tutmak, piyasadan daha iyi performans göstermenin oldukça iyi bir yoludur.

Kripto Para Birimleri 

Bitcoin savunucusu, yatırımcıların yakında “düzenleyici ortamda mikroskop altında” olan kripto varlıkları üzerindeki pozisyonlarından çıkacaklarını ve bunun da “Bitcoin’e akacağını” öngördü. 

MicroStrategy finans müdürü Andrew Kang, firmanın şu anda çökmüş olan Silverage Bank‘tan aldığı 161 milyon dolarlık Bitcoin destekli krediyi geri ödeyerek kaldıraç oranını azaltmayı başardığını da sözlerine ekledi: 

“Borcu geri ödeyerek, kredinin teminatı olarak rehin verilen tüm Bitcoin’leri de serbest bıraktık. Bu bizim ve yükümlülük yönetimi hedeflerimiz için önemli ve stratejik bir işlemdi.” 

Önceki SEC dosyalarına göre, iş istihbaratı firması 23 Mart ve 5 Nisan tarihlerinde yaptığı iki alımla 1. çeyrekte toplam 179 milyon dolar karşılığında 7.500 BTC satın aldı. 

Firma şu anda 140.000 BTC’ye sahip ve bunlar toplu olarak ortalama 29.803 $ maliyetle satın alındı. 

Firmanın kâra geçmesi, BTC‘nin ilk çeyrekte %72 artışla yaklaşık 28.300 $’a yükselmesiyle gerçekleşti. 

BTC’nin fiyatı şu anda 28.100 $ seviyesindeyken MicroStrategy, Bitcoin yatırımında yaklaşık %5,7 oranında düşüş yaşadı. 

Ancak firma, BTC’nin 15 Nisan’da en son 30.980 $’a fırladığı geçen ay bir süre için “yeşil” renkteydi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Birimleri ve NFT’lerde Son Durum 

Sonraki Haber

MATIC Konsolidasyon Bölgesinde: Boğalar Kontrole Geçecek Mi?  

İlgili Haberler