Mastercard Yetkilisinden Önemli Kripto Para Açıklaması

İlayda Peker

Geleceğe dönük şirketler, yöneticiler ve yatırımcılar, mevcut piyasa duyarlılığına rağmen kripto endüstrisi için uzun vadeli beklentiler konusunda iyimser bakış açılarını korumaya devam ediyor.

Mastercard’dan Önemli Açıklama

MasterCard‘ın yeni ürün geliştirme ve inovasyondan sorumlu Başkan Yardımcısı Harold Bosse, kripto varlıklarının ve blok zinciri teknolojisinin toplu olarak benimsenmesinin er ya da geç gerçekleşeceğine inanıyor.

24 Mayıs’ta bir blok zinciri web seminerinde Bosse, raporlara göre bugün dünya çapında kripto varlıkları kullanan ve kripto paralarla işlem yapan milyonlarca insan olduğunu belirtti. Bosse konuyla ilgili olarak, “Onlar erken benimseyenler ve yeni benimseyenler, ancak kitle pazarlarına geçtik ve bu, finansal kurumların alana girmesi için çok önemli bir yön olacak.” sözlerini kullandı.

Öte yandan popüler isim kriptoların ana akım haline gelmesinden önce üstesinden gelinmesi gereken bir takım zorluklar olduğunu belirtti. Üst yönetim anlayışı eksikliği, ölçeklenebilirlik, maliyet ve hız ile ilgili ticari gerekçe ve düzenleyici endişeler bunların arasında yer alıyor.

Kendisinden önceki pek çok kişi gibi, Bosse kripto endüstrisinin mevcut durumunu internetin ilk günleriyle karşılaştırdı ve “İnternetin gelişini düşünün; kimse Amazon’un bir konsept olabileceğini düşünmüyordu ve Amazon’un çalışması için internete ihtiyacınız var” sözlerini kullandı ve şunları ekledi:

Aynı durumdayız: İnsanların hayatlarını nasıl dönüştürebiliriz ve demografik bilgilere veya öncelikle blockchain hakkında düşünmeyen, ancak iş sorunlarını düşünen insan gruplarına nasıl hitap ederiz?

Mastercard ve Kripto Paralar

MasterCard, kripto destekli kredi hizmetleri ve son zamanlarda NFT ve Metaverse ticari markalarının tescili ile kripto sektörüne ilgi gösteriyor.

Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kripto para ağları birkaç çok net sorunu çözüyor. BTC için uluslararası sınırlar arasında neredeyse anında, düşük maliyetli para transferi ve ETH için merkezi olmayan bir uygulama ve akıllı sözleşme Web3 ekonomisi bulunuyor. Son birkaç yılda ortaya çıkan çok sayıda kripto projesi için başka birçok proje var, ancak yalnızca en güçlü olanların varlıklarını sürdüreceği düşünülüyor.


Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Son Durum: ETH’da Önemli Seviyeler!

Sonraki Haber

Ripple CEO’su Piyasayı ve Stablecoin’leri Yorumları

İlgili Haberler